Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodoweWiiNDS
Okładka Jambo! Safari: Animal Rescue (Wii)

Jambo! Safari: Animal Rescue

Uratuj afrykańską faunę, wcielając się w jednego z czterech strażników jednego z rezerwatów. Dokonaj tego samodzielnie lub wspólnie ze znajomym w trybie kooperacji.

Przygodowe | przygodowe gry akcji | tytuły ekskluzywne Nintendo

Okładka Jambo! Safari: Animal Rescue (Wii)

producent: SEGA

wydawca: SEGA

Strona oficjalna

data premiery gry:

6lis2009

Wii

4gru2009

NDS
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Jambo! Safari Animal Rescue to gra akcji, w której zostajemy strażnikiem afrykańskiego rezerwatu i podejmujemy walkę o zdrowie mieszkających tam zwierząt. Produkcja jest luźną adaptacją klasycznego tytułu wydanego przez firmę SEGA w wersji na automaty arcade w latach dziewięćdziesiątych.

W grze wcielamy się w jednego z czterech strażników. Jednakże w odróżnieniu od oryginału, w Jambo! Safari na Wii istnieje możliwość wpływu na ich wygląd. Dobieramy więc kapelusz i resztę ubioru, a także dokonujemy wyboru pomiędzy czterema dostępnymi pojazdami, w tym Land Roverem Defender oddanym do naszej dyspozycji w dwóch wersjach – 90 i 110.

Rozgrywka przypomina szalone przejazdy znane ze zręcznościowego cyklu Crazy Taxi. Z tą jednak różnicą, że w Jambo! Safari amerykańskie miasto zastąpione zostało przez afrykańską sawannę. Jeżdżąc po niej wykonujemy dziesiątki zróżnicowanych misji, do których przystępujemy po wcześniejszej ich akceptacji. Polegają one nie tylko na niesieniu pomocy zwierzętom znajdującym się w potrzebie (np. w wyniku ataku kłusowników), ale także diagnozowaniu stanu zdrowia oraz leczeniu ich, wykonywaniu fotografii, a także prowadzeniu wycieczek safari, które od czasu do czasu odbędziemy drogą powietrzną. Niezapomniane doznania zapewni uruchomienie balonu.

Całość kontrolujemy głównie przy wykorzystaniu ekranu dotykowego. To właśnie przy jego pomocy łapiemy zwierzęta, leczymy je oraz wykonujemy wspomniane już zdjęcia. Ekran dotykowy służy nam także za panel, gdy staramy się osiągnąć jak najlepsze wyniki w różnorodnych mini-grach.

Autorzy oddali do naszej dyspozycji nie tylko opcję rozgrywki dla pojedynczego gracza, ale również tryb wieloosobowy. Został on podzielony na dwie kategorie. Pierwszą jest kooperacja, w której walkę o życie zwierząt prowadzą dwie współpracujące ze sobą osoby. Drugą stanowi natomiast zestaw zabawnych minigier.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / podzielony ekran     Liczba graczy: 1-4  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Gry podobne do Jambo! Safari: Animal Rescue

Klasyfikacja PEGI Jambo! Safari: Animal Rescue

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.
Wii
NDS