Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGMMOPC
Okładka Entropia Universe (PC)

Entropia Universe PC

Project Entropia

Gra MMO w realiach fantasy jak i sci-fi, o tematyce ekonomicznej, autorstwa studia Mindark AB. W grze wcielamy się w bohatera, któremu przyjdzie podróżować po serii planet i mniejszych światów.

RPG | zagraj za darmo

PC Windows
Okładka Entropia Universe (PC)

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

21lutego2003

Entropia Universe to wirtualny wszechświat złożony z wielu planet, będących samodzielnymi, ale powiązanymi ze sobą grami MMO. Najważniejszym aspektem całej rozgrywki, niezależnie od świata gry jaki wybierzemy dla siebie, jest fakt, że podczas zabawy posługujemy się rzeczywistą gotówką. Entropia Universe mimo, że jest darmową grą MMO, stanowi także pole dla rzeczywistych inwestycji. Kwoty lokowane w wirtualnych nieruchomościach często sięgają nawet kilkuset tysięcy dolarów.

Decydując się na grę możemy wybrać jeden z wielu światów. Wśród różnych możliwości mamy między innymi Calypso. To najstarsza i najbardziej popularna planeta oferująca rozgrywkę w klimatach science-fiction. Możemy tutaj zostać członkiem odizolowanej społeczności i pomóc w kolonizacji planety.

Oprócz tego możemy także zdecydować się na planetę Rocktropia, poświęconą wszelkim gatunkom muzyki, czy świat Next Island. Ten ostatni pozwala na podróże w czasie i daje dostęp do trzech różnych epok, począwszy od lodowcowej, poprzez 400 lat przed naszą erą, aż po niebiańską wyspę przyszłości Tutoro Te and Kupu Wahi.

Na uwagę zasługują także planety, które mają bliższy związek z rzeczywistością. Jedna z nich jest poświęcona pamięci nieżyjącego króla popu Michaela Jacksona, gdzie możemy inwestować w wirtualne nieruchomości upamiętniające muzyka. Warto tutaj także wspomnieć o planecie poświęconej starym horrorom studia filmowego Uniwersal, gdzie pojawiają się nawiązania do takich postaci jak Frankenstain, Wilkołak, czy Upiór z Opery.

Wszechświat Entropii jest nieustannie rozwijany, by graficznie nie ustępować innym współczesnym produkcjom MMO. Tytuł zdobywa coraz szersze grono oddanych fanów. Wśród których są także rzeczywiste firmy, traktujące grę wyłącznie jako miejsce inwestowania pieniędzy.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Ocena gry 7.0 / 10 na podstawie 129 ocen czytelników.

Wymagania wiekowe Entropia Universe

12+

Wymagania sprzętowe Entropia Universe

PC Windows

Rekomendowane: Pentium III 650MHz, 128MB RAM, 16 MB akcelerator 3D

Wieści ze świata (Tearaway, SimCity, World of Warcraft) 10/4/13
Wieści ze świata (Tearaway, SimCity, World of Warcraft) 10/4/13

wiadomość10 kwietnia 2013

Dziś piszemy m.in. o dacie premiery Tearaway, szykowanych zmianach w grze SimCity, a także aktualizacji World of Warcraft. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

6 milionów dolarów za wirtualną planetę w MMO
6 milionów dolarów za wirtualną planetę w MMO

wiadomość28 stycznia 2011

Wczoraj firma SEE Virtual Worlds za 6 milionów dolarów wykupiła prawa do wirtualnego świata Planet Calipso, który jest pierwszą i najważniejszą planetą w Universum Entropii. Kwota trzeba przyznać spora, chociaż przy inwestycjach w świecie gry, przekraczających 300 tys. dolarów, można się było spodziewać wyższej.

Wieści ze świata (Fallout: New Vegas, LittleBigPlanet 2, World of Warcraft) 10/11/10
Wieści ze świata (Fallout: New Vegas, LittleBigPlanet 2, World of Warcraft) 10/11/10

wiadomość10 listopada 2010

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o nowych petach do World of Warcraft, zmianach w EA Sports, łatce 1.1.1 do pecetowej wersji Fallout: New Vegas, a także kolekcjonerskiej edycji LittleBigPlanet 2. Zapraszamy do lektury.

Planet Michael częscią Entropia Universe
Planet Michael częscią Entropia Universe

wiadomość22 września 2010

Informowaliśmy wczoraj o nowym MMO w świecie Michaela Jacksona. Jak się jednak okazało była to wiadomość obarczona pewnym zasadniczym błędem. O ile owszem, zgodnie z zapowiedzią, już niedługo należy spodziewać się Planet Michael, to jednak nie będzie to samodzielna gra MMO, ale część uniwersum Entropii. Innej gry MMO, która funkcjonuje na rynku od 2003 roku.

Wieści ze świata (Red Dead Redemption, Heavy Rain, Yakuza 3) 20/05/10
Wieści ze świata (Red Dead Redemption, Heavy Rain, Yakuza 3) 20/05/10

wiadomość20 maja 2010

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj mówimy o handlu wirtualnymi posiadłościami, coraz bardziej prawdopodobnym filmie na podstawie gry Heavy Rain, popularności Red Dead Redemption i Yakuza 3 oraz nowych opłatach związanych z World of Warcraft.