Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Entropia Universe (PC)
OkładkaEntropia Universe (PC)

Entropia Universe PC

Project Entropia

Gra MMO w realiach fantasy jak i sci-fi, o tematyce ekonomicznej, autorstwa studia Mindark AB. W grze wcielamy się w bohatera, któremu przyjdzie podróżować po serii planet i mniejszych światów.

RPG | zagraj za darmo | MMO

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Entropia Universe Premiera PC

21lutego2003

producent: Mindark AB Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Entropia Universe to wirtualny wszechświat złożony z wielu planet, będących samodzielnymi, ale powiązanymi ze sobą grami MMO. Najważniejszym aspektem całej rozgrywki, niezależnie od świata gry jaki wybierzemy dla siebie, jest fakt, że podczas zabawy posługujemy się rzeczywistą gotówką. Entropia Universe mimo, że jest darmową grą MMO, stanowi także pole dla rzeczywistych inwestycji. Kwoty lokowane w wirtualnych nieruchomościach często sięgają nawet kilkuset tysięcy dolarów.

Decydując się na grę możemy wybrać jeden z wielu światów. Wśród różnych możliwości mamy między innymi Calypso. To najstarsza i najbardziej popularna planeta oferująca rozgrywkę w klimatach science-fiction. Możemy tutaj zostać członkiem odizolowanej społeczności i pomóc w kolonizacji planety.

Oprócz tego możemy także zdecydować się na planetę Rocktropia, poświęconą wszelkim gatunkom muzyki, czy świat Next Island. Ten ostatni pozwala na podróże w czasie i daje dostęp do trzech różnych epok, począwszy od lodowcowej, poprzez 400 lat przed naszą erą, aż po niebiańską wyspę przyszłości Tutoro Te and Kupu Wahi.

Na uwagę zasługują także planety, które mają bliższy związek z rzeczywistością. Jedna z nich jest poświęcona pamięci nieżyjącego króla popu Michaela Jacksona, gdzie możemy inwestować w wirtualne nieruchomości upamiętniające muzyka. Warto tutaj także wspomnieć o planecie poświęconej starym horrorom studia filmowego Uniwersal, gdzie pojawiają się nawiązania do takich postaci jak Frankenstain, Wilkołak, czy Upiór z Opery.

Wszechświat Entropii jest nieustannie rozwijany, by graficznie nie ustępować innym współczesnym produkcjom MMO. Tytuł zdobywa coraz szersze grono oddanych fanów. Wśród których są także rzeczywiste firmy, traktujące grę wyłącznie jako miejsce inwestowania pieniędzy.

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Ocena użytkowników: 6,7 / 10 na podstawie 141 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Entropia Universe: 12+

Entropia Universe Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium III 650MHz
  • 128MB RAM
  • 16 MB akcelerator 3D