Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Anarchy Online (PC)
OkładkaAnarchy Online (PC)

Anarchy Online PC

Osadzone w klimatach science-fiction MMORPG, którego akcja toczy się na odległej planecie, targanej konfliktami pomiędzy potężną organizacją Omni-Tek i pragnącymi swobody niezależnymi klanami. Wpierw tworzymy postać, a następnie wyruszamy szukać przygód.

RPG | TPP | science fiction | zagraj za darmo | MMO

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Anarchy Online Premiera PC

27czerwca2001

pudełko PL

6marca2002

producent: Funcom wydawca: Funcom wydawca PL: CD Projekt S.A. Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Anarchy Online

EVE Online

Entropia Universe

Dark Age of Camelot

Anarchy Online to niezwykle rozbudowana gra MMOcRPG. Akcja umiejscowiona została w dalekiej przyszłości na planecie będącej we władaniu wielkiej korporacji. Omni-Tek, bo tak brzmi jej nazwa zajmuje się wydobyciem niezwykle cennego surowca – Notum. Równocześnie korporacja prowadzi wojnę z pragnącymi swobody niezależnymi klanami. Gracz zostaje umiejscowiony w samym środku konfliktu i jak w większości gier online jego głównym zadaniem jest znalezienie własnego miejsca w otaczającym go świecie.

Gracze tworząc swoją postać mają możliwość wyboru wielu różnorodnych profesji, każda z nich ma swoje własne plusy i minusy, a podróżując po rozległym świecie mogą wyposażyć ją w różnorodny ekwipunek, wszczepy i tzw. nano-programy. Rozwój postaci odbywa się na znanych z klasycznych cRPG zasadach, czyli kilka podstawowych parametrów i około 60 dodatkowych umiejętności.

Świat gry jest doprawdy ogromny. Potrzeba kilka godzin realnego czasu, aby przejść z jednego końca mapy na drugi. Cechuje go również niezwykłe zróżnicowanie: występują miejsca rodem z futurystycznych filmów oraz miejsca takie jak Avalon czy Camelot – siedziby klanów rycerskich, wiernych tradycjom walki białą bronią i honorowi rycerskiemu. Zamieszkany jest też przez wiele ras, różniących się nie tylko cechami, lecz również wyglądem.

Mnogość dostępnych opcji sprawia, że interfejs gry jest dosyć skomplikowany i opanowanie go sprawia początkowo pewną trudność. Walka rozgrywana w czasie rzeczywistym jest częściowo „zautomatyzowana”. Automatycznie nasza postać walczy w sposób standardowy, a wszystkie dodatkowe umiejętności wprowadzamy ręcznie.

Bardzo istotnym i pomocnym elementem gry jest dodatkowa opcja, dzięki której możemy otrzymać szczegółowy opis prawie wszystkich elementów gry. Kolejnym plusem Anarchy Online jest położenie dużego nacisku na grę zespołową. Poza globalnymi organizacjami, jakich członkami jesteśmy i które ze sobą walczą, możemy łączyć się w kilkuosobowe drużyny zdolne do realizacji licznych, mniejszych zadań.

Ostatnia modyfikacja 14 lutego 2023

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: tysiące  

Nośnik: 1 CD

Ocena użytkowników: 7,3 / 10 na podstawie 272 głosów czytelników.

Anarchy Online cena w dniu premiery: 99 PLN

Wymagania wiekowe Anarchy Online: 12+

Anarchy Online Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium III 733MHz
  • 256MB RAM
  • akcelerator 3D