Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Neocron (PC)

Neocron PC

Neocron jest pierwszą odsłoną futurystycznej serii gier MMORPG, za której powstanie odpowiada studio deweloperskie Reakktor Media. Gracze wcielają się w mieszkańców XXVII-wiecznej metropolii Necrocon, pełnej niebezpieczeństw, ale także okazji do szybkiego wzbogacenia się.

RPG | MMO

PC Windows
Okładka Neocron (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

10września2002

19grudnia2002

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Gra massive multiplayer online utrzymana w konwencji cRPG. Twórcy gry podęli się nie lada wyzwania, mając na celu stworzenie wiernej symulacji wirtualnego miasta. Gracze jako mieszkańcy postapokaliptycznej XXVII-wiecznej metropolii Necrocon mogą przeżyć w spokoju całe swoje wirtualne życie lub też prowadzeni ciekawością i pragnieniem przygody szukać wrażeń w jej ciemnych zaułkach.

Gra wyposażona została w nowoczesny silnik graficzny wykorzystujący wiele efektów specjalnych, między innymi: dynamiczne oświetlenie, cienie, itp. Do wyboru mamy 4 klasy postaci: Psi Monk, Tank, Private Eye i Spy charakteryzowane przez wiele różnych cech i umiejętności (między innymi: siłę fizyczną lub umysłu, zręczność, charyzmę i wytrzymałość). Możemy rozwijać poszczególne parametry oraz przyswajać sobie nowe umiejętności.

Futurystyczny świat poznajemy z perspektywy pierwszej osoby. Do zwiedzenia mamy cztery główne dzielnice miasta: ViaRosso, Plaza, Pepper Park oraz Outzone, co daje w sumie ponad 70 stref. Gra oferuje zaawansowane zależności społeczne, możliwość piastowania urzędów dających władzę, możność łączenia się w grupy i tworzenia wielkich klanów. W trakcie walki możemy wykorzystać całą gamę najróżniejszych broni (psionicznej, laserowej, itp.) oraz innego sprzętu. Gra wymaga uiszczania okresowych opłat oraz podłączenia do Internetu.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: tysiące  

Ocena czytelników: 5,8 / 10 na podstawie 86 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 99,90 PLN

Wymagania wiekowe Neocron

16+

Wymagania sprzętowe Neocron

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium II 400MHz
  • 128MB RAM
  • akcelerator 3D
Neocron - recenzja gry
Neocron - recenzja gry

Recenzja 9 kwietnia 2003, 10:44

Wszystkie klasy i frakcje dostają podobne misje do wykonania, w dodatku niezbyt wciągające. Szczególnie nudny jest początek gry, gdzie musimy spędzić mnóstwo czasu w kanałach polując na szczury i „galaretki” lub robiąc za listonosza biegającego po całym mieście z przesyłkami. Późniejsze zadania, polegające na zleceniu zabójstwa konkretnego NPC czy wykradnięciu tajnych planów dla danej frakcji, też nie zwalają z nóg, szczególnie, że odnalezienie czegokolwiek wśród tysiąca krętych uliczek i ciemnych zaułków szybko może zniechęcić. Na szczęście programiści wprowadzili ułatwienie w postaci systemu nawigacyjnego, który za pomocą holograficznych strzałek wskazuje nam drogę do celu misji. Z wcześniejszych obietnic dotyczących rozbudowanej i wciągającej fabuły o charakterze politycznym oraz związanymi z nią misjami w rzeczywistości pozostały jedynie drobne rozgrywki między frakcjami, polegające na zdobywaniu punktów sympatii na naszej strony i jej sprzymierzeńców. To co naprawdę udało się programistom Reakktora to stworzenie bardzo zawiłego systemu tych sympatii i antypatii, zbliżonego do rzeczywistych zależności społecznych i politycznych. Trzeba przeczytać sporo najnowszych informacji, aby na bieżąco orientować się kto w danym momencie jest kogo sprzymierzeńcem, a kto wrogiem.