Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Neocron 2: Beyond Dome of York (PC)
OkładkaNeocron 2: Beyond Dome of York (PC)

Neocron 2: Beyond Dome of York PC

Pierwsze, oficjalne rozszerzenie do wydanej w 2002 roku gry MMORPG, zatytułowanej Neocron, z masą nowych funkcji i poprawioną grafiką.

To jest dodatek do gry Neocron.

RPG | MMO

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Neocron 2: Beyond Dome of York Premiera PC

9października2004

producent: Reakktor Media wydawca: cdv Software Entertainment AG Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Neocron 2: Beyond Dome of York

Anarchy Online

Star Wars Galaxies: An Empire Divided

Dark Age of Camelot

Pierwsze, oficjalne rozszerzenie do wydanej w 2002 roku gry MMORPG, zatytułowanej Neocron. Najważniejszą zmianą w stosunku do oryginału jest wprowadzenie zupełnie nowego miasta, Dome of York, na które składa się 40 premierowych stref, co pod względem wielkości odpowiada poprzednikowi. Jako, że tytułowa metropolia stoi w opozycji do Neocron, w rozszerzeniu pojawiają się interesujące wątki polityczne: wszyscy gracze sprzeciwiający się rządom w oryginalnym mieście, zostają wygnani właśnie do Dome of York, w wyniku czego wzrośnie znaczenie klanów.

Autorzy wprowadzili dużą ilość poprawek do engine’u gry, który teraz wykorzystuje wszystkie dobrodziejstwa DirectX 9.0 i nowoczesnych kart graficznych. Beyond Dome of York może pochwalić się wyższą rozdzielczością tekstur, większą ilością polygonów w trójwymiarowych modelach i premierowymi efektami cieniowania. Oczywiście, zmiany te dotyczą nie tylko nowego miasta, ale także i Neocron. Autorzy chcieli w ten sposób uniknąć masowej migracji graczy i zapewnić oryginalnej metropolii stałą liczbę mieszkańców. W dodatku większe znaczenie zyskały również Pustkowia, gdzie spotkamy dużą ilość nowych lokacji, takich jak obozy, oazy, czy ruiny i to właśnie z nimi związana będzie duża ilość nowych questów. Beyond Dome of York oferuje większe możliwości w kreowaniu bohaterów, którymi przyjdzie nam poruszać się w futurystycznym świecie. Teraz decydujemy nawet o tak mało pożytecznych na pierwszy rzut oka rzeczach, jak uczesanie. Jeśli nie będzie nam ono się podobało, zawsze je można zmienić w rozrzuconych po mieście zakładach fryzjerskich. Pomyślano również o życiu codziennym. Teraz nie tylko wybieramy apartament, który stanowi miejsce wirtualnego zamieszkania, ale także wybieramy spośród 100 rodzajów mebli, które chcemy w nim zobaczyć.

Bardzo dużym plusem dodatku jest przerobiony system pomocy dla początkujących graczy. Tuż po żmudnym procesie tworzenia bohatera, każdy użytkownik przeniesie się do intuicyjnego tutoriala, w którym krok po kroku pozna wszystkie prawidła rządzące grą.

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: Tysiące  

Ocena użytkowników: 5,6 / 10 na podstawie 56 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Neocron 2: Beyond Dome of York

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. W grze pojawiają się nagość i/lub zachowania seksualne lub nawiązania do zachowań o charakterze seksualnym. Gra zawiera elementy przemocy.