Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 czerwca 2008, 09:19

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (30 czerwca 2008)

W poniedziałkowych „Wieściach ze świata w telegraficznym skrócie”: Tour De France, Metal Slug 7 na DS-a, siódma rocznica Anarchy Online, kolejny Final Fantasy, 2K Games, Havok i Wii, koniec Top Secret, firmware 2.4 i DualShock 3 w Europie. Zapraszamy do lektury.

W poniedziałkowych „Wieściach ze świata w telegraficznym skrócie”: Tour De France, Metal Slug 7 na DS-a, siódma rocznica Anarchy Online, kolejny Final Fantasy, 2K Games, Havok i Wii, koniec Top Secret, firmware 2.4 i DualShock 3 w Europie. Zapraszamy do lektury.

Pro Cycling Manager

Na tydzień przed rozpoczęciem jednego z największych wydarzeń dla miłośników rowerów, wyścigu kolarskiego dookoła Francji, na rynku zadebiutowała gra Pro Cycling Manager: Tour De France 2008, najnowsza część serii, w której wcielamy się w menadżera ekipy kolarskiej. Do wyboru jeden spośród sześćdziesięciu pięciu oficjalnych teamów, opcje transferowe i treningowe, pilnowanie finansów i podpisywanie kontraktów. Innymi słowy, cała piecza nad dwudziestojednoetapowym wyścigiem rozgrywanym na dystansie 3,500 kilometrów. Gra ukazała się w wersjach PC i PSP. Więcej szczegółów na oficjalnej stronie.

Metal Slug

Seria Metal Slug, dwuwymiarowych scrollowanych strzelanin od dwunastu lat bawi graczy na całym świecie. Nie ma chyba platformy, na której by się nie pojawiła. Tym razem firmy SNK Playmore i Ignition Entertainment zapowiedziały na jesień w końcu europejską premierę Metal Slug 7 na Nintendo DS.

Anarchy Online

Sieciowe MMO Anarchy Online obchodzi swoje siedmiolecie. Niby to żadna okazja do świętowania, ale norweski Funcom wie jak reklamować swoje produkty. Aby jednak w jakiś sposób uczcić to wydarzenie powstał specjalny zwiastun, który zainteresowani mogą ściągnąć na przykład z tego miejsca.

Final Fantasy

Japoński Square Enix wychodzi z założenia, że Final Fantasy nigdy za wiele. I poniekąd słusznie, bowiem fanów tej serii na całym świecie można liczyć w milionach. Final Fantasy Fables: Chocobo’s Dungeon trafi do rąk Europejczyków jesienią tego roku. Tylko na Nintendo Wii.

Havok

Kalifornijski 2K Games nabył prawa licencyjne do użycia w produkowanych na konsolę Nintendo Wii grach silnika fizycznego Havok. Póki co nie wiadomo o jakie tytuły chodzi. Wyjątkiem jest Carnival Games: Mini-Golf, który do amerykańskich sklepów trafi we wrześniu tego roku.

Project Top Secret

Firma Acclaim wyłoniła finalistę Top Secret, projektu na opracowanie gry MMO we współpracy ze społecznością internetową. W dużym skrócie, chodziło o to, aby zarejestrować się na specjalnie w tym celu stworzonej stronie i brać czynny udział w dyskusji nad koncepcją programu. Szczęśliwym zwycięzcą został niejaki Michael Zummo z Milwaukee w stanie Wisconsin.

Łącznie w projekcie Top Secret udział wzięło ponad sześćdziesiąt tysięcy osób. Czy wynikiem tego niecodziennego wydarzenia będzie faktycznie samochodowe MMO, dopiero się przekonamy. Więcej szczegółów na oficjalnej stronie.

DualShock 3

Jak się chce to można. Od 4 lipca Sixaxis odchodzi w niepamięć, a jego miejsce zajmie DualShock 3. Oczywiście data ta dotyczy Europy, Japończycy i Amerykanie już od dość dawna mogą bawić się przy PlayStation 3 z nowym kontrolerem.

PS3 Firmware 2.4

Ukazał się pierwszy filmik ukazujący konsolę PlayStation 3 z firmware w wersji 2.4. W pierwszym odcinku skupiono się na możliwości dodania do gier dowolnych utworów audio znajdujących się na dysku twardym oraz działaniu XMB w trakcie włączonej gry. W następnej części, która powinna pojawić się w ciągu najbliższych dni zaprezentowany zostanie system trofeów. Do obejrzenia w tym miejscu.

Galeria obrazków

Zapraszamy również do zapoznania się z ostatnio uzupełnionymi galeriami obrazków…

Sacred 2: Fallen Angel

Diablo III

Galeria filmów

... oraz najnowszymi filmikami.

Shaun the Sheep

Soul Calibur

The Sims 2: IKEA urządza dom

Smash Court Tennis 2

Tales of Vesperia

Mozart

Super Street Fighter II Turbo HD Remix

World of Warcraft – I am Murloc

Samba de Amigo

Huxley

Diablo III – Artwork Trailer

Diablo III – Cinematic Trailer

Diablo III – Gameplay Trailer

gry