Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 6 czerwca 2008

Ninja Gaiden II - premiera gry i okolicznościowy konkurs

Redakcja GRYOnline.pl, 6 czerwca 2008, 18:32

Dziś światowa i zarazem polska premiera długo oczekiwanej gry Ninja Gaiden II. Najnowsze przygody wojownika cienia imieniem Ryu Hayabusa wydano w naszym kraju w zlokalizowanej wersji językowej – przetłumaczone zostały wszystkie napisy.

Battlefield: Bad Company ozłocony

Przemysław Zamęcki, 6 czerwca 2008, 17:34

Konsolowi fani serii Battlefield zapewne bawią się udostępnionym właśnie demem Bad Company, warto jednak zwrócić uwagę na świetną informację z obozu DICE. Jak się bowiem okazuje, gra jest już ukończona i uzyskała status gold, co oznacza, że płyta matka trafiła do tłoczni.

Zwolnienia w LucasArts, byli pracownicy zdradzają sekrety firmy

Vercetti, 6 czerwca 2008, 15:20

Jak donosi serwis Kotaku, w środę spółka LucasArts zaczęła zwalniać niektórych ze swoich pracowników – od testerów po producentów. Obecnie ich liczba dochodzi do stu, a część z tych, którzy stracili źródło utrzymania, nie zamierza bynajmniej milczeć na temat atmosfery w firmie. Są wśród nich tacy, którzy donoszą dziennikarzom o projektach, nad którymi pracowano, zanim otrzymali wypowiedzenia.

Chris Taylor opowiada o Dungeon Siege 3

Vercetti, 6 czerwca 2008, 14:35

O tym, że Gas Powered Games chętnie wydałoby kolejną odsłonę swojego sztandarowego hack’n’slasha, informowaliśmy już w styczniu. Dopiero dziś jednak głos w sprawie zabrał główny producent serii Dungeon Siege, Chris Taylor. W wywiadzie dla niemieckiego Eurogamera deweloper zdradził swoją koncepcję na nowe przedsięwzięcie.

Street Fighter 4 zostanie wydany w Polsce

Marcin Łukański, 6 czerwca 2008, 13:55

Kolejna juz odsłona znanej na całym świecie serii bijatyk zostanie wydana również w naszym kraju. W „ulicznych wojowników” wcielimy się na komputerach PC oraz konsolach Xbox 360 i PS3. Prawdopodobny termin premiery światowej i polskiej to pierwszy kwartał 2009, przy czym według naszych danych, dotyczy on wersji konsolowych. Na edycję PC poczekamy, podobnie jak zachodni fani, ciut dłużej.

Nowy IL-2 Sturmovik w produkcji, tym razem na konsole
Nowy IL-2 Sturmovik w produkcji, tym razem na konsole

Vercetti, 6 czerwca 2008, 13:43

Na horyzoncie pojawiła się kolejna produkcja z niezapomnianym, radzieckim samolotem IŁ-2 w roli głównej. Tym razem symulator z pecetowym rodowodem nie ukaże się jednak na komputerach osobistych, lecz konsolach – PS3, X360, PSP i NDS. Zmieni się także producent: zespół Maddox Games zostanie zastąpiony przez studio Gaijin Entertainment, które obecnie rozwija również projekt X-Blades.

Pierwszy epizod Insecticide w złocie
Pierwszy epizod Insecticide w złocie

vampire, 6 czerwca 2008, 12:36

Jak poinformowała firma Gamecock Media Group, przygodowa gra akcji autorstwa studia Crackpot Entertainment zatytułowana Insecticide osiągnęła złoty status. Będziemy mogli zapoznać się z nią, a dokładniej z pierwszym jej epizodem, gdyż twórcy zdecydowali się na taki właśnie sposób dystrybucji, już 13 czerwca. Dostępny będzie do pobrania w serwisach GamersGate, Direct2Drive oraz GameTab za 14,99USD

Do sklepów trafiło ponad milion pudełek z grą Age of Conan: Hyborian Adventures

Przemysław Zamęcki, 6 czerwca 2008, 11:55

Wczoraj prezes Funcomu, pan Gaute Godager zapowiadał co też ciekawego wydarzy się w najbliższej przyszłości w światku gry Age of Conan: Hyborian Adventures, dzisiaj natomiast wszelkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że będzie to pierwszy tytuł, któremu kiedyś być może uda nawiązać się bezpośrednią walkę z World of Warcraft.

Zapowiedziano MMO Runes of Magic
Zapowiedziano MMO Runes of Magic

Vercetti, 6 czerwca 2008, 11:44

Tajwańskie studio Runewaker Entertainment poinformowało, że pracuje nad nową grą MMORPG, Runes of Magic. Produkt będzie można pobrać za darmo i używać go bez uiszczania żadnych opłat abonamentowych. Premiera planowana jest na końcówkę bieżącego roku.

Wrażenia z gry w Far Cry 2 - już w poniedziałek
Wrażenia z gry w Far Cry 2 - już w poniedziałek

Redakcja GRYOnline.pl, 6 czerwca 2008, 11:43

Wśród materiałów, które przywieźliśmy z UbiDays, jest zapowiedź drugiej części Far Cry. Nie byle jaka, bo oparta na własnych wrażeniach – mieliśmy bowiem w Paryżu okazję samodzielnie w Far Cry 2 pograć.

Dema Battlefield: Bad Company oraz Civilization Revolution dostępne do pobrania
Dema Battlefield: Bad Company oraz Civilization Revolution dostępne do pobrania

vampire, 6 czerwca 2008, 11:03

Już od wczoraj za pośrednictwem usług sieciowych można pobrać dema dwóch świetnie zapowiadających się konsolowych produkcji. Pierwszą z nich jest Battlefield: Bad Company, shooter autorstwa studia DICE, drugą zaś sygnowana nazwiskiem Sida Meiera strategia, Civilization Revolution, przygotowywana przez studio Firaxis.

Jeszcze jedna dodatkowa postać w Soul Calibur IV
Jeszcze jedna dodatkowa postać w Soul Calibur IV

Brenda, 6 czerwca 2008, 10:46

Wszyscy fani jednej z najlepszych bijatyk – Soul Calibur – w każdej kolejnej odsłonie serii otrzymywali pewne miłe dodatki. Mowa tutaj oczywiście o postaciach zupełnie niezwiązanych z Soul Calibur, a jednak znanych ze sztandarowych gier innych producentów.

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (6 czerwca 2008)

Jiker, 6 czerwca 2008, 10:00

W dzisiejszych „Wieściach ze świata w telegraficznym skrócie”: GRID w ofercie Steama, StoneAge 2 zapowiedziany, nowe utwory dla Guitar Hero III, rewelacyjne wyniki finansowe Take-Two. Życzymy miłej lektury.

Imponujące wyniki sprzedaży GTA IV i opóźnienie w wydaniu pierwszego dodatku

Przemysław Zamęcki, 6 czerwca 2008, 09:08

Grand Theft Auto IV trafił na półki sklepów 29 kwietnia tego roku. Z miejsca stał się najlepiej sprzedająca grą w dniu premiery, najchętniej kupowanym produktem rozrywkowym w pierwszym tygodniu (sześć milionów sztuk), programem, którego wartość w ciągu pierwszych siedmiu dni sprzedaży szacuje się na pięćset milionów dolarów. A to nie koniec statystyk.

Duke Nukem Forever jednak żyje, możemy nawet obejrzeć gameplay
Duke Nukem Forever jednak żyje, możemy nawet obejrzeć gameplay

vampire, 6 czerwca 2008, 09:05

Niedawno pisaliśmy o śmiałych zapowiedziach Jasona Halla dotyczących pierwszego odcinka jego nowego programu. Jak zapewniał ujrzeć mieliśmy w nim niepublikowane dotąd materiały dotyczące Duke Nukem Forever. Jace Hall Show, bo tak się ów program nazywa, wystartować miał 4 czerwca i jak wywnioskowali fani powinien zostać w nim zaprezentowany nowy trailer z gry.

Będzie Bioshock 3!

fsm, 6 czerwca 2008, 08:09

Dużo się dzieje w świecie Bioshocka. Niedawno została ogłoszona wersja na PS3, cześć druga gry pojawi się w przyszłym roku, w planach jest film i, oczywiście, Bioshock 3.