Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 czerwca 2008, 10:00

autor: Jiker

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (6 czerwca 2008)

W dzisiejszych „Wieściach ze świata w telegraficznym skrócie”: GRID w ofercie Steama, StoneAge 2 zapowiedziany, nowe utwory dla Guitar Hero III, rewelacyjne wyniki finansowe Take-Two. Życzymy miłej lektury.

W dzisiejszych „Wieściach ze świata w telegraficznym skrócie”: GRID w ofercie Steama, StoneAge 2 zapowiedziany, nowe utwory dla Guitar Hero III, rewelacyjne wyniki finansowe Take-Two. Życzymy miłej lektury.

Race Driver GRID

Oferta popularnego serwisu cyfrowej dystrybucji Steam została po raz kolejny poszerzona. Tym razem trafił do niej Race Driver GRID, autorstwa brytyjskiej firmy Codemasters. Grę można nabyć za równowartość 39,99 dolarów.

StoneAge 2

Jeszcze tego lata doczekamy się rozpoczęcia beta-testów nowej produkcji z gatunku MMOcRPG. Będzie nią StoneAge 2 firmy Frogster Interactive. W chwili obecnej wiemy, że początek bety przeprowadzony zostanie na niemieckojęzycznej wersji gry, jednakże w zaawansowanej produkcji znajdują się także pozostałe edycje, w tym angielska. Światowa premiera StoneAge 2, pozycji utrzymanej w konwencji mangi i anime, nastąpi pod koniec bieżącego roku. Więcej informacji na jej temat możecie pozyskać za sprawą tego serwisu.

Civil War General

Studio The Glorious Cause zapowiedziało rozpoczęcie prac nad strategią czasu rzeczywistego o tytule Civil War General. W grze wcielimy się w dowódcę jednej ze stron walczących w amerykańskiej wojnie secesyjnej i postaramy się poprowadzić naszą armię do zwycięstwa. Opisywana produkcja będzie debiutem The Glorious Cause. Gra zostanie wydana na komputery osobiste. Data premiery nie jest jeszcze znana.

Guitar Hero III

W ramach Xbox Live Marketplace zadebiutował nowy zestaw utworów przeznaczonych dla Guitar Hero III: Legends of Rock. Kosztuje 500 punktów i umożliwia zagranie trzech utworów legendarnej formacji Motörhead - (We are) The Road Crew, Stay Clean oraz Motörhead. W paczkę mogą się także zaopatrzyć posiadacze wersji na konsolę PlayStation 3.

Take-Two

Firma Take-Two odnotowała w kwartale zakończonym 30 kwietnia bardzo dobre wyniki finansowe. Sprzedaż osiągnęła poziom 539,8 milionów dolarów (niemalże potrojenie w stosunku do wyników wypracowanych w analogicznych okresie roku ubiegłego), natomiast zyski zatrzymały się na poziomie 98,2 milionów dolarów (w zeszłym roku firma notowała w tym czasie stratę w wysokości 50 milionów dolarów). Największy udział w poprawie rezultatów miało oczywiście GTA IV, które do chwili obecnej sprzedało się w liczbie 8,5 miliona egzemplarzy.

Nielsen

Grupa badawcza Nielsen opublikowała interesujący raport z badań na temat czasu spędzanego przy graniu w gry wydawane na konsolach nowej generacji. Poddany został nim amerykański rynek gier. Z badań wynika, że młodzi gracze najwięcej czasu, bo aż 63%, spędzają przy Xboksie 360 (dla porównania starsi, liczący co najmniej 27 lat, 52%). Dla Wii jest to 25% (28,4% wśród starszych), natomiast PS3 zabiera im 12,3% (20% wśród starszych) czasu spędzanego na elektronicznej rozrywce. Badania zostały przeprowadzone w okresie od kwietnia 2007 do lutego 2008 roku.

Guitar Hero III

Zestaw utworów zespołu Motorhead nie będzie ostatnim, w jaki będą się mogli zaopatrzyć miłośnicy trzeciej odsłony cyklu Guitar Hero. Oprócz niego w czerwcu opublikowanych zostanie pięć kolejnych paczek. Pierwsza z nich zostanie poświęcona brytyjskim zespołom – w jej skład wejdą: Shoot the Runner grupy Kasabian, I Predict a Riot formacji Kaiser Chiefs oraz Problems legendarnych Sex Pistols. Do jej premiery dojdzie już 12 czerwca.

Galeria obrazków

Na koniec „Wieści ze świata” chcielibyśmy Wam zaprezentować kilka najnowszych galerii obrazków...

Edna & Harvey: The Breakout

Kung Fu Panda

Legendary: The Box

Roogoo

Numen: Contest of Heroes

Too Human

The Mummy: Tomb of the Dragon Emperor

Blood Bowl

Aces of the Galaxy

Motorm4x

Pyroblazer

Darkness Within: In Pursuit of Loath Nolder

STALKER: Clear Sky

Bioshock

Galeria filmów

... oraz filmów:

Street Fighter IV - Guile vs Abel

Golden Axe: Beast Rider

Fracture - Webisode 2 - Story and Character

Project Origin - kulisy produkcji #1

Command & Conquer: Red Alert 3 - film z dema gry

Ship Simulator 2008 Add-On: New Horizons

Kung Fu Panda - film startowy

Mountain Bike Adrenaline

The Mummy: Tomb of the Dragon Emperor

Madden NFL 09

Sonic Chronicles: The Dark Brotherhood

Motorm4x

Guitar Hero III: Legends of Rock - The End Begins

Toki Tori

gry