Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Numen: Contest of Heroes (PC)
OkładkaNumen: Contest of Heroes (PC)

Numen: Contest of Heroes PC

Numen: Contest of Heroes to gra akcji/cRPG z widokiem z perspektywy trzeciej osoby. Za jej przygotowania odpowiada rosyjska firma Akella, współpracująca z zespołem Cinematix.

RPG | TPP | mitologia | RPG akcji

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Numen: Contest of Heroes Premiera PC

14grudnia2009

pudełko PL

6marca2012

producent: Cinematix Studios wydawca: Akella wydawca PL: Axel Springer Polska Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Numen: Contest of Heroes

Diablo II

Sacred

Titan Quest

Numen: Contest of Heroes to gra akcji/cRPG z widokiem z perspektywy trzeciej osoby. Za jej przygotowania odpowiada rosyjska firma Akella, współpracująca z zespołem Cinematix. Akcja niniejszej pozycji toczy się na rozległych terenach antycznej Grecji, zdominowanej przez spory bogów. Mieszkańcy Olimpu kłócą się w głównej mierze o miano najpotężniejszego ze wszystkich. Problem ów postanawiają w końcu rozwiązać w następujący sposób - każdy z nieśmiertelnych wybiera jedno ludzkie dziecko, odpowiednio je wychowuje i trenuje, a następnie wraz z innymi oponentami poddaje próbie wytrzymałości. A cała ta rywalizacja rozgrywa się wokół pewnego potężnego artefaktu. Opiekun zwycięzcy automatycznie zostaje uznany za najpotężniejszego boga starożytnej Grecji.

Rozpoczynając zabawę użytkownik określa jedynie wiek swojego bohatera, natomiast dalszy rozwój postaci uwarunkowany jest od dokonywanych w grze wyborów. Należy także zdecydować się na jednego z dziewięciu bogów – wybór ten jest stosunkowo ważny, gdyż oferują oni swoim reprezentantom odmienne umiejętności, talenty i bonusy, które często są charakterystyczne tylko dla jednej z klas – wojownik, łowca, mag. Ponadto w znacznej mierze wpływa na rozgrywkę i odwiedzane lokacje, a protagonista musi nauczyć się właściwych obrzędów i rytuałów.

Zabawa odbywa się w basenie Morza Śródziemnego, a więc bohater wędruje przez znajdujące się w jego rejonie gęste lasy, ośnieżone góry i gorące pustynie. Po drodze odwiedza wiele świątyń, krypt i grobowców, kryjących w sobie interesujące niespodzianki. Wszędzie tam na gracza czekają zdania, których rozwiązanie jest wymagane, aby przejść do kolejnego etapu zabawy. Za wykonane misje i zwycięskie wyjścia ze starć z oponentami otrzymuje się punkty doświadczenia, podwyższające podstawowe współczynniki sterowanej postaci.

Przemierzając wirtualne środowisko spotykamy nie tylko ośmiu przedstawicieli pozostałych bogów, ale również szerokie spektrum innych przeciwników. Protagonista musi zmierzyć swoje umiejętności w starciach z mitologicznymi postaciami z Minotaurem i Cyklopem na czele, a także z szeregiem nieprzyjaciół stworzonych na potrzeby gry. Wśród nich znajdują się m.in. dzicy ludzie z lasu, przeklęci wojownicy i wściekli zwolennicy Hefajstosa.

Ostatnia modyfikacja 14 grudnia 2009

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 5,9 / 10 na podstawie 125 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 5.7 / 10 na podstawie 98 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Numen: Contest of Heroes: 12+

Numen: Contest of Heroes Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 2.0 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB
  • Windows XP/Vista