Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Numen: Contest of Heroes (PC)

Numen: Contest of Heroes PC

Numen: Contest of Heroes to gra akcji/cRPG z widokiem z perspektywy trzeciej osoby. Za jej przygotowania odpowiada rosyjska firma Akella, współpracująca z zespołem Cinematix.

RPG | TPP | mitologia | RPG akcji

PC Windows
Okładka Numen: Contest of Heroes (PC)

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

14grudnia2009

6marca2012

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Numen: Contest of Heroes to gra akcji/cRPG z widokiem z perspektywy trzeciej osoby. Za jej przygotowania odpowiada rosyjska firma Akella, współpracująca z zespołem Cinematix. Akcja niniejszej pozycji toczy się na rozległych terenach antycznej Grecji, zdominowanej przez spory bogów. Mieszkańcy Olimpu kłócą się w głównej mierze o miano najpotężniejszego ze wszystkich. Problem ów postanawiają w końcu rozwiązać w następujący sposób - każdy z nieśmiertelnych wybiera jedno ludzkie dziecko, odpowiednio je wychowuje i trenuje, a następnie wraz z innymi oponentami poddaje próbie wytrzymałości. A cała ta rywalizacja rozgrywa się wokół pewnego potężnego artefaktu. Opiekun zwycięzcy automatycznie zostaje uznany za najpotężniejszego boga starożytnej Grecji.

Rozpoczynając zabawę użytkownik określa jedynie wiek swojego bohatera, natomiast dalszy rozwój postaci uwarunkowany jest od dokonywanych w grze wyborów. Należy także zdecydować się na jednego z dziewięciu bogów – wybór ten jest stosunkowo ważny, gdyż oferują oni swoim reprezentantom odmienne umiejętności, talenty i bonusy, które często są charakterystyczne tylko dla jednej z klas – wojownik, łowca, mag. Ponadto w znacznej mierze wpływa na rozgrywkę i odwiedzane lokacje, a protagonista musi nauczyć się właściwych obrzędów i rytuałów.

Zabawa odbywa się w basenie Morza Śródziemnego, a więc bohater wędruje przez znajdujące się w jego rejonie gęste lasy, ośnieżone góry i gorące pustynie. Po drodze odwiedza wiele świątyń, krypt i grobowców, kryjących w sobie interesujące niespodzianki. Wszędzie tam na gracza czekają zdania, których rozwiązanie jest wymagane, aby przejść do kolejnego etapu zabawy. Za wykonane misje i zwycięskie wyjścia ze starć z oponentami otrzymuje się punkty doświadczenia, podwyższające podstawowe współczynniki sterowanej postaci.

Przemierzając wirtualne środowisko spotykamy nie tylko ośmiu przedstawicieli pozostałych bogów, ale również szerokie spektrum innych przeciwników. Protagonista musi zmierzyć swoje umiejętności w starciach z mitologicznymi postaciami z Minotaurem i Cyklopem na czele, a także z szeregiem nieprzyjaciół stworzonych na potrzeby gry. Wśród nich znajdują się m.in. dzicy ludzie z lasu, przeklęci wojownicy i wściekli zwolennicy Hefajstosa.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 5,9 / 10 na podstawie 123 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 5.7 / 10 na podstawie 98 głosów czytelników.

Gry podobne do Numen: Contest of Heroes

Wymagania wiekowe Numen: Contest of Heroes

12+

Wymagania sprzętowe Numen: Contest of Heroes

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 2.0 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB
  • Windows XP/Vista
Numen: Contest of Heroes - przed premierą
Numen: Contest of Heroes - przed premierą

Przed premierą 14 kwietnia 2008, 12:30

Ponadto magowie będą mieli do wyboru trzy różne specjalizacje – niektórzy wzmocnią swoją magię ofensywną, inni umiejętność leczenia, a jeszcze inni będą mogli szkolić się w zaklęciach pozwalających na kontrolowanie umysłów przeciwników. Podobnymi zasadami ma rządzić się zróżnicowanie pozostałych klas. Na dodatek nasza postać w trakcie zabawy nauczy się także zupełnie nowych, nie pochodzących od własnego patrona czarów. Twórcy zapowiadają bowiem, iż można oczekiwać różnego rodzaju misji, w których przyjdzie nam zmienić „wyznawanego” boga, a nawet... płeć! W efekcie, podsumowując wszystkie te informacje, łatwo dojść do wniosku, że gra nada się do co najmniej kilkakrotnego przejścia, za każdym razem inną ścieżką! Wszelkie umiejętności zostaną przedstawione w postaci drzewek i diagramów, tak popularnych w produkcjach z gatunku action RPG.