Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPCANDiOS
Okładka Titan Quest (PC)

Titan Quest

Osadzone w realiach mitologicznych izometryczne RPG akcji z gatunku hack-and-slash, opracowane przez ekipę Iron Lore pod wodzą Briana Sullivana – współtwórcy kultowego Age of Empires.

RPG | hack'and'slash | widok izometryczny | multiplayer | kooperacja | mitologia grecka | RPG akcji

Okładka Titan Quest (PC)

wydawca: THQ Inc.

wydawca PL: CDP

Strona oficjalna

data premiery gry:

26cze2006

PC

18maj2016

iOS

7lip2016

AND

Titan Quest to oryginalne połączenie akcji i elementów fabularnych, sygnowane nazwiskiem Briana Sullivana, współtwórcy m.in. Age of Empires, stojącego na czele Iron Lore Entertainment, czyli developera gry. Akcja przenosi nas w czasy starożytnej Grecji i Egiptu, kiedy to tytułowi Tytani uciekli ze swego wieczystego więzienia aby siać spustoszenie na Ziemi. W walce pomiędzy starymi i nowymi bogami, to ludzie zdecydują o losie świata. Zadaniem gracza jest podróż przez starożytny świat i odkrycie sposobów na ponowne uwięzienie mitycznych Tytanów.

Dzięki Titan Quest gracze mają okazję odwiedzić osławione miejsca, takie jak Partenon, labirynt w Knossos, Piramidy czy Wiszące Ogrody Semiramidy. Twórcy przygotowali ogromny arsenał broni, składający się z ponad 1,000 unikalnych i legendarnych przedmiotów. Postać gracza może doskonalić swoje umiejętności i zdolności dzięki elastycznemu systemowi klas, który daje praktycznie nieskończone możliwości rozwoju. Grę stworzono w bardzo szczegółowej, niemal fotorealistycznej oprawie graficznej.

Oprócz rozgrywki jednoosobowej Titan Quest oferuje także tryb multiplayer.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 2 - 6  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 8,6 / 10 na podstawie 4292 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9,5 / 10 na podstawie 26 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 99,90 PLN

Gry podobne do Titan Quest

Klasyfikacja PEGI Titan Quest

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Titan Quest

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Pentium 4 1.8 GHz, 512 MB RAM, karta grafiki 128 MB (GeForce 4 lub lepsza), 3 GB HDD, Windows XP

Titan Quest - recenzja gry
Titan Quest - recenzja gry

Recenzja 3 sierpnia 2006, 10:17

Czym byłby nasz heros bez ekwipunku i stosownego oręża... niczym, tak więc dano mu możliwość przebierania w kilometrach mieczy i zbroi, których ilością żaden sklep z odzieżą używaną by nie pogardził. Podczas rozgrywki, przez nasze ręce przepłyną tony przedmiotów, z których część trafi do handlarzy, część z powrotem na ziemię, czy wreszcie na ciało bohatera. Oczywiście każdy przedmiot cechują odmienne właściwości i tylko od nas – i po części od klasy postaci, jaką stworzyliśmy – zależeć będzie, co trafi do użytku, a co na złom. Podobnie jak potwory i ekwipunek podzielony został na grupy, które rozróżniać będziemy za pomocą koloru, jakim napisana została nazwa przedmiotu. Nic tak nie cieszy, jak odkrycie, iż pokonany boss upuścił „niebieski przedmiot”.

PC
iOS
AND