Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Mage Knight Apocalypse (PC)
OkładkaMage Knight Apocalypse (PC)

Mage Knight Apocalypse PC

Mage Knight Apocalypse to kolejna produkcja reprezentująca gatunek action/RPG. Tytuł ten, przeznaczony na PeCety, bazuje na serii gier „stołowych” stworzonych przez WizKids Games, a jego fabuła została umieszczona w bogatym i rozbudowanym uniwersum Mage Knight.

RPG | TPP | fantasy | hack'and'slash | RPG akcji

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Mage Knight Apocalypse Premiera PC

26września2006

pudełko PL

24stycznia2007

producent: Bandai Namco Entertainment wydawca: Bandai Namco Entertainment wydawca PL: Cenega S.A. Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Mage Knight Apocalypse

Diablo II

Titan Quest

Sacred

Mage Knight Apocalypse to kolejna produkcja reprezentująca gatunek action/RPG. Tytuł ten, przeznaczony na PeCety, bazuje na serii gier „stołowych” stworzonych przez WizKids Games, a jego fabuła została umieszczona w bogatym i rozbudowanym uniwersum Mage Knight. Na potrzeby Mage Knight Apocalypse zaprojektowany został specjalny system rozwoju postaci, duży nacisk położono również na rozgrywki drużynowe (do 5 graczy).

Gracz wciela się w postać jednego z pięciu wojowników, którzy przysięgli odszukać źródło zła nawiedzające świat i powstrzymać je bez względu na cenę. Podczas swej wędrówki napotykamy przedstawicieli magicznej i tajemniczej rasy znanej jako Solonavi, którzy pomagają nam w uratowaniu świata ze szponów armii zła, gotowej na rozpętanie Apokalipsy. Wraz z powstaniem sił Chaosu narodził się potwór o niewyobrażalnej sile i niszczącej mocy - Smok Apokalipsy, pięciogłowy, pozornie niepokonany siewca zniszczenia. Aby pokonać go i podległą mu armię, zamieszkujące świat ludy muszą zjednoczyć się i zewrzeć szeregi, wybierając spomiędzy siebie najdzielniejszych z dzielnych. Od tego momentu przyszłość świata spoczywać będzie na ich barkach - bitwa kończąca wszystkie bitwy właśnie się zaczyna.

Gracze muszą dość starannie dobierać swoją drużynę, odpowiednio wykorzystując zdolności i umiejętności danych postaci w walce wręcz i na odległość, a także przy pomocy zaklęć. Wspomniane wcześniej rozgrywki wieloosobowe toczyć się mogą zarówno w trybie co-op jak i każdy przeciw każdemu. W odróżnieniu od innych gier fabularnych, nie musimy troszczyć się o punkty doświadczenia czy uzyskiwanie kolejnych poziomów. Zamiast tego rozwój postaci zależy od stylu naszej gry - przykładowo machanie ciężkim mieczem czyni naszego bohatera silniejszym, podczas gdy częste rzucanie zaklęć sprawia, iż stajemy się bardziej biegli w sztuce magicznej; strzelanie z łuku polepsza naszą zręczność itp. Tak więc naszą postać kształtują umiejętności oraz sposób ich wykorzystywania. Bohaterowie mają do dyspozycji setki broni, pancerzy oraz wyposażenia.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna   Liczba graczy: 1 - 5  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 7,5 / 10 na podstawie 359 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7.7 / 10 na podstawie 11 głosów czytelników.

Mage Knight Apocalypse cena w dniu premiery: 49,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Mage Knight Apocalypse

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Mage Knight Apocalypse Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 1
  • 8 MHz
  • 512 RAM
  • kart grafiki 128 MB (GeForce 6800GT lub lepsza)
  • Windows 2000/XP