Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 8 lipca 2016, 18:02

autor: Adrian Werner

Titan Quest – klasyczny hack'n'slash rozpoczął podbój Androida

Doczekaliśmy się wreszcie premiery androidowej wersji Titan Quest, czyli konwersji popularnego pecetowego RPG-a typu hack'n'slash studia Iron Lore. Gra pozbawiona jest mikropłatności.

Jedną z najciekawszych mobilnych premier tego roku okazało się Titan Quest, czyli konwersja klasycznego pecetowego RPG-a akcji. Produkcja zadebiutowała w maju na systemie iOS, ale wkrótce potem autorzy obiecali, że wypuszczą także wydanie na Androida. Deweloperzy dotrzymali słowa i gra właśnie trafiła do dystrybucji w usłudze Google Play.

Titan Quest przenosi nas w czasy starożytne, obsadzając w roli wojownika, który musi rozprawić się z tytanami próbującymi doprowadzić do zagłady ludzkości. Kampania zaczyna się w Grecji, a potem mamy okazję zwiedzić również Egipt, Babilon oraz Chiny. Postawienie na starożytne mitologie jest jedną z największych zalet gry i nawet dzisiaj, dekadę po debiucie na PC, produkcja stanowi prawdziwy powiew świeżości w zdominowanym przez klony Śródziemia gatunku.

Pod względem mechanicznym jest to klasyczny hack’n’slash, w prostej linii wywodzący się od Diablo. Akcję obserwujemy więc z lotu ptaka, a zabawa sprowadza się do eksplorowania świata i mordowania hord potworów. W Titan Quest brak oryginalności wynagradza jakość zrealizowania sprawdzonych pomysłów. Gra oferuje bardzo dużą różnorodność przeciwników oraz uzbrojenia, a do kontynuowania zabawy skutecznie motywuje rozbudowany system rozwoju.

Firmie DotEMU bardzo sprawnie wyszło przeniesienie gry na ekrany dotykowe. Mobilny Titan Quest wygląda ładnie i tego oferuje dobry interfejs, a rozgrywka została lekko zmodyfikowana pod kątem nowego systemu sterowania. Warto wspomnieć, że produkcja posiada wyłącznie kampanię i zabrakło znanego z PC trybu multiplayer.

Mobilna wersja Titan Quest dostępna jest na urządzenia z systemami iOS i Android. Na obu kosztuje ok. 38 złotych. Sporo jak na tytuł przeznaczony na smartfony i tablety, ale produkcja jest warta swojej ceny, gdyż oferuje co najmniej kilkadziesiąt godzin zabawy, a do tego jest pozycją premium, czyli pozbawioną mikropłatności.

Titan Quest w Google Play

Titan Quest w App Store