Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 lipca 2016, 23:25

autor: Keczup

Starbound - koniec Early Access 22 lipca

Na oficjalnym blogu dewelopera Starbound - studia Chucklefish - pojawiła się informacja, że 22 lipca gra ostatecznie zostanie zaktualizowana do wersji 1.0. Wraz z nadchodzącą łatką, Starbound opuści strefę Early Access.

Gra studia Chucklefish była w fazie Early Access tak długo, iż wydawało się nierealne, że kiedykolwiek zostanie ostatecznie wydana. Pierwsze doniesienia odnośnie wprowadzenia łatki 1.0 pojawiły się w kwietniu tego roku. W dniu dzisiejszym, na swoim oficjalnym blogu, studio Chucklefish zamieściło komunikat informujący, że zaplanowana aktualizacja zagości na serwerach już 22 lipca. Jednocześnie twórcy zapewniają, że to dopiero początek życia gry i dziękują wszystkim, którzy towarzyszyli im przez cały czas trwania projektu.

Starbound zadebiutowało w Early Access na Steamie 4 grudnia 2013 - Starbound - koniec Early Access 22 lipca - wiadomość - 2016-07-08
Starbound zadebiutowało w Early Access na Steamie 4 grudnia 2013

Przypominamy, że najważniejszym składnikiem planowanej aktualizacji będzie możliwość rozegrania całego głównego wątku fabularnego. Pojawi się również nowe uzbrojenie, lokacje i misje poboczne, a dodatkowo będziemy mogli usprawniać naszego bohatera z pomocą znalezionych komponentów. Poza poprawą wydajności gry i działania serwerów, łatka ma wyeliminować drobne błędy w funkcjonowaniu aplikacji. Pełen wykaz poprawek nadchodzącego patcha znajdziecie tutaj.

  1. Oficjalna strona gry Starbound
  2. Starbound na Steam

Starbound to wyjątkowo rozbudowana gra eksploracyjna łącząca elementy sandboksowej platformówki ze strategią. Po wyjątkowo długim i wyboistym procesie deweloperskim produkcja ostatecznie wyjdzie z usługi Early Access wraz z aktualizacją 1.0. Tytuł zmierza na komputery osobiste i konsolę PlayStation 4.