Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 kwietnia 2016, 09:37

Starbound wkrótce wyjdzie z wczesnego dostępu. Znamy zawartość aktualizacji do wersji 1.0

Twórcy gry Starbound, studio Chucklefish, poinformowali, że wkrótce ich produkcja opuści etap wczesnego dostępu - po ponad dwóch latach w usłudze Early Access - i zostanie zaktualizowana do wersji 1.0.

Deweloperzy ze studia Chucklefish poinformowali, że wraz z kolejną aktualizacją Starbound przejdzie do wersji 1.0, a co za tym idzie – wyjdzie z wczesnego dostępu. Twórcy zaznaczają, że opuszczenie usługi Early Access nie oznacza, że prace nad grą zostały w stu procentach ukończone – po prostu od teraz wysiłki zespołu skupią się na tworzeniu nowej zawartości zamiast na udoskonalaniu silnika.

Możliwość ukończenia kampanii z prawdziwego zdarzenia – oto największa atrakcja zbliżającej się aktualizacji. - Starbound już wkrótce wyjdzie z wczesnego dostępu. Znamy zawartość aktualizacji do wersji 1.0 - wiadomość - 2016-04-04
Możliwość ukończenia kampanii z prawdziwego zdarzenia – oto największa atrakcja zbliżającej się aktualizacji.
Starbound już wkrótce wyjdzie z wczesnego dostępu. Znamy zawartość aktualizacji do wersji 1.0 - ilustracja #2

Wyjście z wczesnego dostępu to szczęśliwe zakończenie bardzo wyboistego procesu deweloperskiego Starbound. Po pierwszym, bardzo entuzjastycznym odbiorze gra przestała się na pewien czas rozwijać – zupełnie tak, jakby pomimo ogromnego sukcesu twórcy stracili do niej wszelki zapał. Był nawet okres, w którym przez ponad rok tytuł nie otrzymał żadnej znaczącej aktualizacji!

Nowa aktualizacja przyniesie bardzo dużo nowości, spośród których największą będzie możliwość rozegrania całego głównego wątku fabularnego. Gracz wcieli się w jednego z młodych Protektorów – członków organizacji, starającej się zaprowadzić pokój we wszechświecie. Na historię złoży się osiem dużych misji, odbywających się w zróżnicowanych lokacjach i wymagających dobrego zapoznania się z każdym aspektem rozgrywki: eksploracją, rozmowami z NPC, walką czy budowaniem kolonii. Zadania zawsze będą się kończyć starciem z bossem oraz napotkaniem postaci, które pomogą nam w naszych przygodach. Wraz z aktualizacją wprowadzony zostanie także rozdział pomiędzy rozwojem statku, kolonii, uzbrojenia oraz misji, które staną się kompletnie odrębne.

Ponadto twórcy postanowili nieco urozmaicić eksplorację poprzez generowanie planet z kilkoma różnymi biomami. Pojawią się nowe misje poboczne, bronie i lokacje, a także możliwość eksponowania wykopanych przez nas skamielin oraz ulepszania swojego bohatera cybernetycznymi wszczepami. Aktualizacja umożliwi też awansowanie mieszkańców stworzonych przez nas kolonii na członków załogi statku, mogących pełnić różnorodne role, oraz zatrudnianie najemników. Twórcy kompletnie zmienili system craftingu, czyniąc go łatwiejszym w użyciu i przyjaźniejszym dla użytkowników, rozbudowano także interakcje z oswojonymi zwierzętami. Z kolei do trybu survivalowego powróci głód, a jedzenie będzie gnić, jeżeli nie schowamy go w lodówce.

Pewnych zmian doczekają się zadania poboczne. Od teraz każde zlecenie ma być ściśle powiązane z realiami danej planety. - Starbound już wkrótce wyjdzie z wczesnego dostępu. Znamy zawartość aktualizacji do wersji 1.0 - wiadomość - 2016-04-04
Pewnych zmian doczekają się zadania poboczne. Od teraz każde zlecenie ma być ściśle powiązane z realiami danej planety.

Aktualizacja oczywiście wyeliminuje część błędów, poprawi też wydajność gry oraz serwerów. Twórcy zapowiedzieli przy okazji swoje plany co do rozgrywki wieloosobowej. W przyszłości pojawi się opcja zapraszania swoich znajomych do naszej gry przez Steama. Maksymalnie czwórka graczy będzie więc mogła wykonywać wspólnie zadania, a każda z tych osób dołączy do zabawy (lub ją opuści) w dowolnym momencie. Ponadto pojawią się dedykowane serwery. Studio Chucklefish planuje też wprowadzić wsparcie dla Steam Workshop, co ułatwiałoby społeczności udostępnianie swoich modyfikacji.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Starbound
  2. Gra Starbound w serwisie Steam
  3. Testujemy wersję beta gry Starbound, czyli kosmiczną Terrarię

Ostatnia aktualizacja: 2016-04-04

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Starbound

Starbound