Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 18 czerwca 2015, 12:16

Titan Quest - klasyczny hack'n'slash doczeka się mobilnej konwersji

Firma DotEmu pracuje nad przeniesieniem na urządzenia mobilne gry Titan Quest, czyli popularnego pecetowego RPG-a z 2006 roku.

Tegoroczne E3 klasycznymi hack'n'slashami stoi. Pisaliśmy już o zapowiedzi mobilnej odsłony pecetowego cyklu Torchlight, a teraz okazuje się, że na ekrany dotykowe zmierza także Titan Quest, czyli inna popularna komputerowa produkcja tego typu.

Na razie nie posiadamy niestety żadnych oficjalnych konkretów. O istnieniu projektu dowiedzieliśmy się po tym, jak firma DotEmu opublikowała zdjęcia ze swojego stoiska na targach E3. Na jednym z nich widać tablet, a na nim grywalne Titan Quest.

Na jakiekolwiek informacje dotyczące konwersji, w tym planowe platformy docelowe i datę premiery przyjdzie nam jeszcze poczekać, choć mamy nadzieję, że niezbyt długo. Warto jednak przypomnieć, że DotEmu nie ma w zwyczaju przerabiać gier na model free-to-play. Praktycznie pewne jest więc, że dostaniemy produkcję premium, pozbawioną mikropłatności.

Przypomnijmy, że Titan Quest to gra RPG autorstwa nieistniejącego już studia Iron Lore, która trafiła na pecety w 2006 roku. Był to klasyczny hack'n'slash, który robił doskonałe wrażenie zwłaszcza dopracowaną grafiką oraz światem wzorowanym na mitologii greckiej. Produkcja doczekała się jednego dodatku w postaci Titan Quest: Immortal Throne. Gra nigdy nie stała się wielkim przebojem, ale zgromadziła wokół siebie całkiem liczne grono oddanych fanów, którzy nawet dzisiaj utrzymują ją przy życiu za pomocą modów.