Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 czerwca 2015, 12:21

autor: Łukasz "luckie" Szliselman

Hitman bez płatnych DLC i Season Passa

Popremierowa zawartość do gry Hitman będzie zupełnie darmowa. Studio IO Interactive nie zamierza wypuszczać żadnych płatnych DLC ani związanej z nimi przepustki sezonowej.

Płatny zabójca, niepłatne DLC

Nadchodzący Hitman nie otrzyma jakichkolwiek płatnych DLC ani, naturalną koleją rzeczy, przepustki sezonowej. Popremierowa zawartość do kolejnej odsłony słynnego cyklu gier o płatnym zabójcy będzie zupełnie darmowa. Obecny na targach E3 2015 szef studia IO Interactive, Hannes Seifert, w rozmowie z serwisem VideoGamer zapewnił, że w dniu debiutu nowego Hitmana, gracze otrzymają kompletny, bardzo rozbudowany produkt, który będzie dalej rozwijany po premierze. Na przestrzeni kolejnego roku tytuł doczeka się dodatkowych lokacji, misji oraz unikalnych, ograniczonych czasowo kontraktów – twórcy obiecują, że nowa zawartość ma się pojawiać co tydzień. Płacąc za grę pełną cenę (w USA 60 dolarów) otrzymamy pełną zawartość, bez konieczności ponownego sięgania po portfele w przyszłości.

Mówiąc na temat popularnej ostatnimi czasy praktyki wypuszczania Season Passów towarzyszących grom AAA, Seifert powiedział:

„Uważamy, że takie podejście do graczy nie jest w porządku [platne DLC – przyp. red.], bo chcą oni poznać grę i popremierową zawartość, ale niekoniecznie zgadzają się, aby zdzierać z nich kasę. My zamierzamy sprzedać im to wszystko, ale w jednej cenie.”

Polskie studio CD Projekt RED nie jest więc odosobnione w swojej niechęci do kasowania graczy za popremierową zawartość, czego Wiedźmin 3: Dziki Gon i jego 16 darmowych DLC jest świetnym przykładem. Jak mawiają, „jedna jaskółka wiosny nie czyni”, więc szanse na to, że wszyscy duzi wydawcy nagle z miłości do graczy zarżną kurę znoszącą złote jaja (czyt. Season Passy), są raczej marne. Niewykluczone jednak, że ów trend znajdzie w przyszłości więcej zwolenników, którzy zechcą w ten sposób zyskać przychylność graczy.

Szósta duża część serii Hitman ukaże się 8 grudnia 2015 roku na PC, PlayStation 4 i Xboksa One.

  1. Oficjalna strona internetowa serii Hitman