Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 czerwca 2015, 12:35

autor: Michał "Meehow" Jodłowski

Ruszyły otwarte beta-testy Dota 2 Reborn

Dota 2 Reborn – odświeżona wersja niezwykle popularnej produkcji z gatunku MOBA – weszła w fazę otwartych beta-testów. Każdy zainteresowany może uzyskać dostęp do bety z poziomu klienta gry.

W ubiegłym tygodniu informowaliśmy o planach studia Valve wobec Doty 2, niezwykle popularnej produkcji z gatunku MOBA. W tej chwili każdy zainteresowany może przetestować w ramach otwartych beta-testów nowości, jakie oferuje Dota 2 Reborn – odświeżona wersja rzeczonego tytułu, oparta o autorski silnik Source 2 Engine. Aby uzyskać dostęp do bety, wystarczy wybrać stosowną opcję w kliencie gry („Dota 2 Reborn Beta” w zakładce „Play”), a następnie poczekać, aż pobierze on wszystkie potrzebne pliki. Od tej pory przy każdym uruchomieniu Doty 2 gracz będzie pytany, w którą edycję ma ochotę zagrać. Co więcej, historia rozegranych partii, ranking, przedmioty i przyjaciele działają jednocześnie w obu wersjach. Jedynie funkcja Ranked Matchmaking pozostanie niedostępna w Reborn jeszcze przez kilka dni.

Według deweloperów, Dota 2 Reborn oferuje lepszą optymalizację, co sprawia, że gra działa lepiej zarówno na starszych laptopach, jak i na współczesnych desktopach. Nowa Dota 2 jest ponadto bardziej responsywna oraz lepiej wykorzystuje zasoby komputera, co przekłada się na zredukowanie ewentualnych ścinek np. przy streamowaniu rozgrywki. Z kolei użytkowników systemów operacyjnych Linux i Mac OS z pewnością ucieszy informacja, że Dota 2 Reborn oferuje natywne wsparcie bibliotek OpenGL, dzięki czemu i oni skorzystają z lepszej optymalizacji gry. Do nowości w Docie 2 Reborn należy także zaliczyć udoskonalony edytor poziomów oraz filmów.

Firma Valve pracuje również nad ulepszaniem sieciowej infrastruktury platformy Steam, z której w przyszłości (mowa o „nadchodzących miesiącach”) skorzysta również Dota 2. Dzięki lepszemu zapleczu serwerowemu, gracze będą mogli cieszyć się stabilniejszymi połączeniami, mniejszymi pingami oraz lepszym zabezpieczeniem przed atakami DDoS.

Beta-testy Doty 2 Reborn nie mają konkretnego terminu zakończenia, aczkolwiek wiadomo, że ich zamknięcie nastąpi „jakiś czas” po rozstrzygnięciu międzynarodowych mistrzostw The International. Do czasu premiery finalnej wersji gry, Dota 2 w obecnej formie pozostanie w pełni dostępna.