Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 czerwca 2015, 15:31

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Dota 2 - Valve ujawniło informacje dotyczące nowej wersji gry

Firma Valve zdradziła pierwszą porcję szczegółów dotyczących nowej wersji gry Dota 2. Na dobry początek przedstawiono zmiany, których doczekamy się m.in. w interfejsie użytkownika. W najbliższych dniach mamy poznać dalsze szczegóły, w tym te związane z nowym silnikiem. Dota 2 Reborn w wersji beta zadebiutuje w przyszłym tygodniu.

Dota 2 wkrótce doczeka się wielu poważnych zmian. - Dota 2 - Valve ujawniło informacje dotyczące nowej wersji gry - wiadomość - 2015-06-14
Dota 2 wkrótce doczeka się wielu poważnych zmian.
Dota 2 Reborn w skrócie:
  • Popularna MOBA od studia Valve doczeka się wkrótce poważnych zmian
  • Gra przeskoczy na nowy silnik
  • Zadebiutuje zmieniony interfejs użytkownika
  • Pojawią się nowe opcje pozwalające oglądać rozgrywki innych graczy
  • Twórcy udostępnią nowe możliwości zabawy oraz szereg innych elementów

Firma Valve ujawniła na stronie gry Dota 2 pierwsze informacje dotyczące nadchodzących zmian, jakich doczeka się popularna MOBA. Dota 2 Reborn, wystartuje w wersji beta w przyszłym tygodniu, ale już dziś wiemy czego możemy się mniej więcej spodziewać. Deweloperzy przebudowali m.in. dashboard, który teraz będzie bardziej intuicyjny i łatwiejszy w obsłudze, a zmieniony interfejs użytkownika uczyni grę „lżejszą”, a także będzie stanowił „solidną podstawę dla nowy funkcji w tej i przyszłych aktualizacjach”.

Pojawią się nowe narzędzia ułatwiające wspólną grę ze znajomymi. Możliwe będzie łączenie dwóch grup w jedną, śledzenie i komentowanie postępów czynionych przez kolegów i nie tylko. Czat doczeka się zmienionego interfejsu, ułatwiającego tworzenie społeczności. Czat głosowy w grupie będzie dostępny w dashboardzie, a rozpoczętą w nim rozmowę kontynuować mamy także w czasie ładowania się meczu.

Nie zabraknie również zmienionej przeglądarki bohaterów. Dzięki niej łatwiej będzie wybierać upatrzonych herosów, m.in. dzięki rozmaitym filtrom. Możliwe ma być także testowanie postaci, dzięki przyciskowi „Demo Hero”, który przeniesie nas w bezpieczne miejsce treningowe.

Z kolei osoby lubujące się w oglądaniu spotkań innych graczy, również doczekają się ciekawych opcji w Dota 2 Reborn. DotaTV zostanie połączona z Steam Broadcasting, oferując m.in. szczegółowe statystyki, dzięki czemu podczas oglądania streamu będzie można mieć podgląda na dane. Widzowie wybierać mają w streamach zawodowych graczy, czy też oglądać spotkania, w których uczestniczą znajomi. Przed włączeniem nagrania odpalimy zwiastun, można będzie przeglądać powtórki, komentować je i udostępniać dalej.

Poza tym wszystkim pojawi się także zmieniony samouczek, pozwalający graczom zrozumieć dlaczego Dota 2 jest taka niesamowita.

W najbliższych dniach deweloperzy zdradzą kolejne informacje dotyczące nowego silnika i nie tylko, więc warto śledzić oficjalną stronę produkcji.