Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 14 czerwca 2015, 15:23

Zapowiedziano Ace of Arenas – kolejnego pretendenta do mobilnego tronu MOBA

Studio GAEA Mobile zapowiedziało Ace of Arenas, czyli mobilne MOBA, które pokazane zostanie podczas tegorocznego E3.

W ostatnich kilku latach masa deweloperów próbowała odtworzyć wielki pecetowy sukces gatunku MOBA na rynku mobilnym. W rezultacie otrzymaliśmy spory zestaw dobrych produkcji tego typu, ale nawet najlepsza z nich, czyli Vainglory, nie zrealizowała do końca tych ambicji i próżno jej szukać wśród najbardziej dochodowych aplikacji na App Store. Wcale nie zniechęca to jednak innych firm przed kolejnymi podejściami. Najnowszą, która ma ochotę spróbować swoich sił jest GAEA Mobile. Studio właśnie zapowiedziało mobilne MOBA zatytułowane Ace of Arenas, które ma pojawić się w grywalnej formie na tegorocznych targach E3.

Akcja osadzona zostanie w dosyć standardowej krainie fantasy. Przygotowany przez autorów świat posłuży jednak tylko jako źródło kolejnych bohaterów. Poza ich biografiami fabuła nie odegra żadnej większej roli. Produkcja ma zaoferować klasyczne rozwiązania swojego gatunku, ale odpowiednio dopasowane do specyfiki urządzeń mobilnych. Zabawa polegać więc będzie na sieciowych starciach dwóch maksymalnie trzyosobowych grup graczy, z których każdy ma kontrolować pojedynczego herosa, dysponującego unikalnymi umiejętnościami oraz ekwipunkiem.

Każda strona otrzyma własną bazę, zabezpieczoną licznymi wieżami strażniczymi. Zwycięstwo odniesie drużyna, która zdoła zniszczyć centrum dowodzenia przeciwnika. Gracze nie będą walczyli samotnie. Zamiast tego w starciach wspierać ich będą kontrolowani przez sztuczną inteligencję sojusznicy. W przeciwieństwie do większości mobilnych MOBA sterowanie w grze będzie się opierało na wykorzystaniu wirtualnego pada, z dedykowanym przyciskiem ataku.

W Ace of Arenas nie zabraknie oczywiście także systemu rozwoju. Każdy bohater otrzyma własne drzewko umiejętności, pozwalające skierować go w jedną z kilku specjalizacji. Poza starciami multiplayer, gra zaoferuje także tryb treningowy, pozwalający zmierzyć się przeciwko botom i w ten sposób podszlifować umiejętności. Dodatkową atrakcją będzie obecność kilku różnorodnych map, w tym dżungli, kanionu oraz zamarzniętej doliny.

Ace of Arenas zmierza na urządzenia mobilne działające w oparciu o systemy iOS i Android, a premiera zaplanowana została na lato tego roku. Jak praktycznie wszystkie produkcje MOBA, gra wykorzysta model darmowy z mikropłatnościami.

    - Ace of Arena - oficjalna strona gry