Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 20 maja 2016, 11:42

autor: Adrian Werner

Titan Quest – klasyczny hack'and'slash wraca w wersji mobilnej i nie jest free-to-play

Do dystrybucji w usłudze App Store trafiła gra Titan Quest, czyli konwersja wyśmienitego pecetowego hack'n'slasha z 2006 roku. Tytuł nie korzysta z popularnego modelu free-to-play.

Ponad rok po zapowiedzi doczekaliśmy się wreszcie premiery mobilnej wersji Titan Quest, czyli klasycznego pecetowego RPG-a akcji z 2006 roku. 

Pierwowzór opracowało nieistniejące już studio Iron Lore, a za konwersję odpowiada zespół DotEmu. Titan Quest jest rzadkim przypadkiem RPG-a, który zamiast klasycznego fantasy oferuje realia wzorowane na mitologiach starożytnych Grecji, Egiptu oraz Azji. W momencie rozpoczęcia kampanii ludzkość od jakiegoś czasu nie jest w stanie komunikować się z bogami, a co gorsza, na krainę śmiertelników inwazję przypuściły różnorodne potwory. Gracz wciela się w bohatera, którego zadaniem jest przywrócenie porządku na świecie. Szybko odkrywa, że wszystkie te problemy są skutkiem knowań tytanów.

Titan Quest to klasycznie zrealizowany hack'n'slash. Wydarzenia obserwujemy więc z kamery umieszczonej wysoko nad główą postaci, a zabawa polega głównie na eksplorowaniu świata, wypełnianiu zadań oraz przede wszystkim walce z hordami wrogów za pomocą zręcznościowego systemu potyczek. Zapewnia on sporą swobodę, pozwalając na korzystanie z szerokiego arsenału broni białej, różnorodnych łuków oraz sporego wyboru zaklęć.

Gra oferuje rozbudowaną mechanikę rozwoju, w ramach której możemy doprowadzić bohatera do specjalizacji w jednej z 30 profesji i 150 umiejętności. Struktura świata jest otwarta, a kampania imponuje swoimi rozmiarami, zapewniając ponad 60 godzin zabawy. Podczas nich mamy okazję zmierzyć się z 80 typami wrogów i sporym zestawem potężnych bossów.

Mobilne Titan Quest dostępne jest wyłącznie w wersji na system iOS i kosztuje ok. 30 złotych. Jest to produkcja premium, a więc pozbawiona mikropłatności. W porównaniu z pecetowym pierwowzorem wycięto opcje multiplayer, ale za to tryb kampanii pozostawiono bez zmian, dodając jedynie nowy system sterowania, dopasowany do ekranów dotykowych. Warto wspomnieć, że produkcja zawiera wyłącznie podstawową wersję gry, bez znanego z PC dodatku Immortal Throne.

Titan Quest w App Store