W ARC Raiders pojawiła się nowa taktyka, która zdenerwowała społeczność. Wiele osób nawołuje do ukarania graczy, którzy ją stosują.
W ARC Raiders istnieją taktyki, które są dość mocno potępiane przez społeczność. Nikt nie lubi przecież tzw. „szczurów”, którzy jedynie czekają przy punktach wyjścia, by zaatakować opuszczających mapę łupieżców. Teraz jednak pojawił się nowy typ gracza, którego społeczność potępiła jeszcze bardziej.
Wczoraj na Reddicie pojawił się post od użytkownika Irock_101, w którym opisał swoje nieprzyjemne doświadczenie w ARC Raiders. W trakcie gry dwóch członków jego drużyny rzuciło w niego granatami zapalającymi, podpaliło go i nie ocuciło. Po śmierci natomiast ukradli cały łup i wyposażenie.
W komentarzach pod postem wiele osób zgłasza, że w ostatnich dniach doświadczyli podobnych sytuacji. Jeden użytkownik przyznał, że został wprost nazwany „workiem z łupami” na moment przed próbą podpalenia. Kilka dni wcześniej pojawił się też inny post, w którym gracze nie tylko próbowali podpalić swojego sojusznika, ale również stanęli w drzwiach, aby ten nie mógł wyjść z pokoju.
Społeczność dość jednogłośnie stwierdziła, że takie zachowanie psuje zabawę w ARC Raiders. Niektórzy uznali, że tego typu gracze są jeszcze gorsi niż „szczury”, które często spotyka się przy punktach ewakuacyjnych. Nic więc dziwnego, że pojawiły się prośby do Embark Studios o wymierzenie odpowiednich kar. Są to w końcu koledzy z drużyny, a takie zachowanie to nic innego, jak zwyczajny griefing.
To jest takie podłe zachowanie. Prawdziwe degenerackie wybryki.
Jedną rzeczą, za którą należy pochwalić ARC, jest realizm, którego nigdy się nie spodziewałem. Okazuje się, że na świecie są naprawdę samolubne dupki. I rzeczywiście pojawiają się oni w tej grze.
Czy Embark Studios rzeczywiście może ukarać za to graczy? Odpowiedź brzmi: tak. Rozpoczynając zabawę w ARC Raiders, zgodzili się oni bowiem na przestrzeganie kodeksu postępowania, który zabrania „szkodliwych” i „nękających” zachowań. Jeżeli zabijanie członków drużyny granatami zapalającymi zostanie za takie uznane, być może tego typu zachowania zostaną niedługo zredukowane do minimum.
Dziękujemy za przeczytanie artykułu.
Ustaw GRYOnline.pl jako preferowane źródło wiadomości w Google
GRYOnline
Gracze
Steam
OpenCritic

Autor: Marcin Bukowski
Absolwent Elektroniki i Telekomunikacji na Politechnice Gdańskiej, który postanowił poświęcić swoje życie grom wideo. W czasach dzieciństwa gubił się w Górniczej Dolinie oraz „wbijał golda” w League of Legends. Dwadzieścia lat później gry nadal bawią go tak samo. Dziś za ulubione tytuły uważa Persony oraz produkcje typu soulslike od From Software. Stroni od konsol, a wyjątkowe miejsce w jego sercu zajmuje PC. Po godzinach hobbystycznie działa jako tłumacz, tworzy swoją pierwszą grę bądź spędza czas na oglądaniu filmów i seriali (głównie tych animowanych).