Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 maja 2016, 11:10

autor: luckie

Wiedźmin 3: Krew i wino – posłuchaj motywu przewodniego z polskim wokalem

Marcin Przybyłowicz opublikował motyw przewodni ze ścieżki dźwiękowej do rozszerzenia Wiedźmin 3: Krew i wino. Utwór jest dostępny w dwóch wersjach: z polskim i angielskim wokalem.

Graj muzyko! - Wiedźmin 3: Krew i wino – posłuchaj motywu przewodniego z polskim wokalem - wiadomość - 2016-05-20
Graj muzyko!

Przez wiele miesięcy studio CD Projekt RED przygotowywało zawartość mocno wyczekiwanego rozszerzenia do polskiego hitu Wiedźmin 3: Dziki Gon. W efekty tych starań zagłębimy się już za kilkanaście dni, jako że premierę dodatku Krew i wno na PC, PlayStation 4 i Xboksa One zaplanowano na 31 maja. Równolegle z programistami pracował Marcin Przybyłowicz – kompozytor uwielbianej na całym świecie ścieżki dźwiękowej do Wiedźmina 3. Część jego wkładu w grę możemy usłyszeć już dziś, opublikowano bowiem motyw przewodni Krwi i wina. Co ciekawe, jest on dostępny w dwóch wersjach: z angielskim i polskim wokalem.

Jak pewnie zauważyliście, motyw przewodni nowego dodatku zbudowany został na bazie kołysanki wampirzycy (Lullaby of Woe), znanej ze zwiastuna Pamiętna noc. W utworze powraca też temat z pierwszego Wiedźmina, a w tle przewijają się charakterystyczne dla trójki instrumenty, jak choćby lira korbowa.

Po polsku zaśpiewała nam Barbara Kałużna. Aktorka brała udział w wielu sesjach dubbingowych do filmów i gier – fani Wiedźmina znają ją chociażby z roli Ves, podwładnej Vernona Roche’a. W obu wersjach wokalem wspierającym służy piosenkarka Jessica Jeza Vautor. Jeśli jeszcze Wam mało wiedźmińskiej muzyki, polecamy krótki film z sesji nagraniowej do Krwi i wina z udziałem akordeonu:

Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie

Przy tej okazji warto przypomnieć, że w programie tegorocznego Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie uwzględniono koncert Video Game Show: Wiedźmin 3: Dziki Gon, który notabene odbędzie się w przeddzień premiery Krwi i wina – 30 maja o 19:00. Będzie można usłyszeć na żywo orkiestrowe wykonanie ścieżki dźwiękowej do Wiedźmina 3 i obu dodatków. Oczywiście na scenie nie mogłoby zabraknąć zespołu folkmetalowego Percival Schuttenbach, który nadał muzyce do trzeciego Wiedźmina unikalnego, słowiańskiego charakteru. Gościem specjalnym będzie piosenkarka Monika Brodka, która zaśpiewa Lullaby of Woe. Szczegóły wydarzenia znajdziecie w tym newsie.

  1. Oficjalna strona internetowa Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie
  2. Oficjalna strona gry Wiedźmin 3: Dziki Gon
  3. Wiedźmin 3: Krew i wino - wszystko, co wiemy o wielkim dodatku do Dzikiego Gonu