Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 19 maja 2016, 14:46

autor: Arantasar

Muzyka z gry Wiedźmin 3: Dziki Gon na żywo w ramach Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie

W ramach tegorocznego Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie odbędzie się Video Game Show: Wiedźmin 3: Dziki Gon, podczas którego usłyszymy na żywo muzykę z ostatniej gry deweloperów ze studia CD Projekt RED. Koncert odbędzie się 30 maja o godz. 19:00 w Tauron Arena Kraków. Jako gość specjalny wystąpi piosenkarka Monika Brodka, która wykona utwór Lullaby of Woe.

Podczas koncertu będzie i muzyka i śpiew i Krew i wino. - Muzyka z gry Wiedźmin 3: Dziki Gon na żywo w ramach Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie - wiadomość - 2016-05-19
Podczas koncertu będzie i muzyka i śpiew i Krew i wino.

W ramach rozpoczynającej się w najbliższy wtorek dziewiątej edycji Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie odbędzie się koncert Video Game Show: Wiedźmin 3: Dziki Gon. Będzie to okazja do posłuchania na żywo muzyki z ostatniej gry deweloperów ze studia CD Projekt RED. Zostaną uwzględnione także dodatki Serca z kamienia oraz Krew i wino. Koncert odbędzie się 30 maja o godz. 19:00 w Tauron Arena Kraków przy ulicy Stanisława Lema 7. Program wydarzenia przedstawia się następująco:

  • Marcin Przybyłowicz, Mikołaj Stroiński – suita z muzyką z gry Wiedźmin 3: Dziki Gon.
  • Marcin Przybyłowicz, Mikołaj Stroiński – suita z muzyką z gry Wiedźmin 3: Serca z Kamienia.
  • Marcin Przybyłowicz, Mikołaj Stroiński, Piotr Musiał – suita z muzyką z gry Wiedźmin 3: Krew i wino.

Ścieżka dźwiękowa zostanie wykonana przez Orkiestrę AUKSO pod batutą Marka Mosia. Jej muzykami są studenci i absolwenci Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Grupa jest laureatem kilku Fryderyków, w tym za najwybitniejsze nagranie muzyki polskiej. Orkiestrze towarzyszyć będzie folkmetalowy zespół Percival Schuttenbach, który brał udział w tworzeniu ścieżki dźwiękowej do gry. Ich utwory pojawiające się w produkcji studia CD Projekt RED to między innymi Lazare oraz Sargon. Podczas koncertu usłyszymy kilka ciekawych słowiańskich instrumentów, takich jak lira korbowa, fidel renesansowa czy gęśle gdańskie.

Gościem specjalnym koncertu będzie piosenkarka Monika Brodka. Artystka w ramach zwieńczenia uroczystości zaprezentuje własną aranżację kołysanki Lullaby of Woe znanej ze zwiastuna A night to remember, który możecie zobaczyć poniżej.

Organizatorami koncertu są: Miasto Kraków, Krakowskie Biuro Festiwalowe, RMF Classic i studio CD Projekt RED. Szczegółowy program 9. edycji Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie można znaleźć w tym miejscu.

Muzyka z gry Wiedźmin 3: Dziki Gon na żywo w ramach Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie - ilustracja #3

Monika Brodka to polska wokalistka i kompozytorka, laureatka trzeciej edycji programu telewizyjnego Idol. Debiutowała w 2004 roku płytą Album, która uzyskała status złotej, sprzedając się w nakładzie 35 tysięcy egzemplarzy. W tym roku wydała swój kolejny krążek – Clashes. Artystka często eksperymentuje z różnymi gatunkami i stylami muzycznymi, łącząc tak odmienne elementy, jak posępne kościelne organy i żywiołowy punk rock.

Bilety na festiwalowe koncerty można kupić za pośrednictwem portalu www.eventim.pl, w salonach EMPIK, Media Markt i Saturn na terenie całej Polski, oraz w czterech punktach informacji miejskiej InfoKraków: przy ul. św. Jana 2, w Pawilonie Wyspiańskiego (pl. Wszystkich Świętych 2), w Sukiennicach (Rynek Główny 1/3) i w Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego (ul. Powiśle 11). Bilety na poszczególne wydarzenia kosztują od 10 zł do 90 zł. Więcej informacji na www.fmf.fm.