Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 maja 2016, 14:40

autor: Draug

Wieści ze świata (Google Daydream, King’s Quest, CoD Black Ops, G-Police, EA / Richard Hilleman) 19/5/2016

Dziś piszemy o nowych goglach VR od Google (Daydream), darmowym pierwszym epizodzie King’s Quest, gigantycznym skoku sprzedaży Call of Duty: Black Ops na X360, zarejestrowaniu przez Sony znaku towarowego G-Police i odejściu Richarda Hillemana z Electronic Arts. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Daydream – Google szykuje nowe gogle VR

Firma Google zapowiedziała Daydream – gogle wirtualnej rzeczywistości, które będą stanowiły swoistego następcę Cardboarda i funkcjonowały mniej więcej podobnie do produkowanego przez Samsunga Gear VR. Do obsługi urządzenia potrzebny będzie odpowiedni smartfon, wyposażony w nowy system operacyjny Android N i specjalne sensory czy czujniki. Samsung, HTC, LG i inne firmy już szykują taki sprzęt. Gogle będą wymagały też dedykowanego im bezprzewodowego kontrolera. Ponadto zdradzono, że do tworzenia aplikacji wspierających Daydream zaproszono m.in. Electronic Arts (Need for Speed: No Limits), Ubisoft, CCP Games (EVE Gunjack) i Otherside Entertainment. Premiera urządzenia ma nastąpić jesienią bieżącego roku. Jego cena na razie nie jest znana.

Wieści ze świata (Google Daydream, King’s Quest, CoD Black Ops, G-Police, EA / Richard Hilleman) 19/5/2016 - ilustracja #1

King’s Quest – pierwszy epizod dostępny za darmo

Firma Sierra udostępniła za darmo pierwszy odcinek gry King’s Quest – swoistego rebootu kultowej serii przygodówek point-and-click, opracowanego przez studio The Odd Gentlemen. Wspomniany epizod, zatytułowany A Knight to Remember, możecie pobrać bezpłatnie ze Steama – pozostałe cztery (z których dotąd ukazały się dwa) da się nabyć na tej samej platformie w ramach przepustki sezonowej w sugerowanej cenie 24,99 euro (ok. 110 zł).

Sprzedaż Call of Duty: Black Ops na X360 skoczyła o 13400%

Jak zauważył serwis VideoGamer, po przedwczorajszym udostępnieniu gry Call of Duty: Black Ops na Xboksie One w ramach wstecznej kompatybilności, sprzedaż wersji na Xboksa 360 w sklepie Amazon podskoczyła o… 13400%. Tym samym kilkuletnia (wydana w 2010 roku) strzelanka studia Treyarch podskoczyła w rankingu z miejsca 270. na 3., plasując się tuż za Uncharted 4 i Doomem.

Sony zarejestrowało znak towarowy G-Police

Firma Sony zarejestrowała w Urzędzie Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej znak handlowy G-Police (dzięki, All Games Delta). Gracze starszej daty mogą kojarzyć tę nazwę – taki tytuł nosiła lotnicza strzelanka studia Psygnosis, w której toczyliśmy walki za sterami futurystycznego śmigłowca w mieście przyszłości, wydana w 1997 roku na konsolę PlayStation i (kilka tygodni później) PC. Czyżby szykował się powrót klasyka?

Richard Hilleman (szef kreatywny) opuszcza Electronic Arts

Po ponad 30 latach pracy firmę Electronic Arts opuścił jeden z najbardziej zasłużonych pracowników – Richard Hilleman, który jeszcze do niedawna piastował funkcję szefa kreatywnego (Creative Chief). Nie są znane przyczyny odejścia, nie wiadomo też, co Hilleman będzie teraz robił. W oświadczeniu przesłanym serwisowi GameSpot „elektronicy” podziękowali mu tylko za długą współpracę i życzyli szczęścia w dalszej karierze.

Wieści ze świata (Google Daydream, King’s Quest, CoD Black Ops, G-Police, EA / Richard Hilleman) 19/5/2016 - ilustracja #3

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier: