Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPSVPC
Okładka Senran Kagura Shinovi Versus (PSV)
OkładkaSenran Kagura Shinovi Versus (PSV)

Senran Kagura Shinovi Versus

Senran Kagura Shinovi Versus to dostępna na pecety japońska gra akcji. Fabuła opowiada o rywalizacji między trzema szkołami ninja.

Akcji | TPP | hack'and'slash | ninja | visual novel | elementy przygodowe

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Senran Kagura Shinovi Versus Premiera

28lut2013

PSV

1cze2016

PC

Gry podobne do Senran Kagura Shinovi Versus

Ninja Gaiden II Sigma Plus

Samurai Warriors 4

Valkyrie Drive: Bhikkhuni

Senran Kagura Shinovi Versus to wydana na platformę PC i PSV japońska gra akcji autorstwa studia Tamsoft. Produkcja zadebiutowała w 2013 roku na konsoli przenośnej PlayStation Vita, a kilka lata później na PC trafiła ulepszona konwersja, opracowana przez firmę XSEED Games.

Fabuła

Gra kontynuuje wątki z poprzednich odsłon, w tym zwłaszcza z Senran Kagura Burst. Kampania osadzona jest w realiach współczesnej Japonii i opowiada dalsze losy konfliktu pomiędzy dwoma szkołami ninja – Hanzo i Hebijo, wprowadzając także do tej rywalizacji trzecią frakcję w postaci Akademii Gessen.

Wszystkie trzy ośrodki konkurują ze sobą o tytuł najlepszej szkoły ninja, a rywalizacja ta odbywa się w ramach zawodów znanych jako Shinobi Battle Royale. W ich trakcie grupy uczniów mogą przeprowadzać inwazję na terytoria przeciwnika i jeśli pokonają wszystkich wrogów, to zyskują prawo do spalenia wrogiej szkoły.

Senran Kagura Shinovi Versus kładzie duży nacisk na aspekt fabularny. Podczas zabawy możemy pokierować wieloma różnymi bohaterkami i każda z nich posiada własną osobowość oraz biografię. Scenariusz gry został zrealizowany w stylu znanym z powieści wizualnych (ang. visual novels), stawiając głównie na narrację tekstową wzbogaconą statycznymi obrazkami. Nie zabrakło jednak również licznych scenek przerywnikowych.

Mechanika

Podczas zabawy w Senran Kagura Shinovi Versus gracz zajmuje się głównie walką z licznymi grupami wrogów. Każda z dostępnych postaci posiada inne umiejętności i uzbrojenie, a starcia odbywają się w dużych otwartych lokacjach. Akcję obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby, a system potyczek oferuje sporą swobodę, pozwalając na różnorodne akrobacje i wyprowadzanie wielu odmiennych ataków oraz łączenie je w kombosy.

Rozgrywkę wzbogacają elementy RPG. Podczas walki zdobywamy punkty doświadczenia, które wydajemy potem na odblokowanie nowych umiejętności technik i każda postać posiada odmienne drzewko rozwoju.

Tryby gry

Senran Kagura Shinovi Versus oferuje obszerną kampanię fabularną oraz tryb multiplayer. Rozgrywki wieloosobowe pozwalają maksymalnie czterem osobom brać udział w bitwach typu deathmatch lub meczach, w których poza walką muszą zbierać porozrzucane na planszy przedmioty.

Kwestie techniczne

Grę pierwotnie opracowano wyłącznie z myślą o konsoli przenośnej PlayStation Vita. Gdy po kilku latach firma XSEED Games zabrała się za konwertowanie Senran Kagura Shinovi Versus na platformę PC, podjęto decyzje o znaczącym ulepszeniu oprawy graficznej. Dzięki temu uzyskaliśmy wyższą rozdzielczość, ostrzejsze tekstury oraz ładniejsze efekty wizualne.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna   Liczba graczy: 1-4  

Ocena użytkowników: 7,6 / 10 na podstawie 69 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Senran Kagura Shinovi Versus

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze pojawiają się nagość i/lub zachowania seksualne lub nawiązania do zachowań o charakterze seksualnym. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.
PSV
PC