Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS4PSVSwitchPS3
Okładka Dynasty Warriors 8: Xtreme Legends Complete Edition (PC)

Dynasty Warriors 8: Xtreme Legends Complete Edition

Dynasty Warriors 8: Xtreme Legends | Dynasty Warriors 8: Xtreme Legends Complete Edition DX

Samodzielne rozszerzenie dla gry Dynasty Warriors 8. Wyprodukowany przez studio Omega Force dodatek wprowadza m.in. dwóch nowych bohaterów, zmiany w trybie Commander Mode, a także system sieciowych rankingów.

Akcji | TPP | hack'and'slash | beat 'em up | multiplayer | na 2 osoby | kooperacja | Chiny | slasher | Opowieści o Trzech Królestwach

Okładka Dynasty Warriors 8: Xtreme Legends Complete Edition (PC)

data premiery gry:

28lis2013

PSV PS3

22lut2014

PS4

13maj2014

PC

27gru2018

Switch

Dynasty Warriors 8: Xtreme Legends to pierwsze samodzielne rozszerzenie dla gry Dynasty Warriors 8, które posiada całą zawartość podstawki oraz szereg nowości. Podobnie jak pozostałe odsłony serii, produkcja przenosi nas do starożytnych Chin i pozwala na szybką i efektowną walkę z dziesiątkami przeciwników naraz. Tradycyjnie tytuł przedstawia historię opisaną w popularnej we wschodniej Azji powieści Legenda Trzech Królestw, przedstawiającej historię wojny domowej, która miała miejsce w Państwie Środka na przełomie drugiego i trzeciego wieku naszej ery. Za produkcję gry, podobnie jak pozostałych przedstawicieli serii, odpowiada japońskie studio Omega Force, natomiast wydawcą jest firma Tecmo Koei.

Gra łączy w sobie elementy strategii, która wymaga od gracza zarządzania i kontrolowania podzielonej na terytoria planszy, oraz typowego hack'n'slasha, w którym walczymy z dziesiątkami przeciwników, wykorzystując różnego rodzaju oręż i specjalne umiejętności. Każda z postaci (jest ich w sumie ponad 70), którymi kierujemy na polu bitwy, posiada własny zasób ataków i umiejętności, odblokowywanych wraz ze zdobywaniem doświadczenia w walce. Edycja Extreme Legends wprowadza dodatkowo sporo nowych specjalnych ciosów oraz umożliwia fuzję uzbrojenia.

Rozpoczynając rozgrywkę, wybieramy jeden z wielu trybów zabawy. Dzięki Story Mode po raz kolejny poznamy losy poszczególnych bohaterów epickiego konfliktu; każdy z poziomów fabularnych przypisany został do konkretnych postaci. Warto dodać, że twórcy udostępnili też alternatywne scenariusze, pozwalające wziąć udział w wydarzeniach odbiegających od ogólnie przyjętego kanonu. Kampanię możemy przejść zarówno w trybie single, jak i multiplayer. W Free Mode walczymy w wybranej przez siebie lokacji z dowolnym bohaterami, także tymi, w których nie możemy wcielić się w trakcie kampanii. W Commander Mode wznosimy wieżę, której popularność i piękno musi przewyższyć wszystkie podobne budowle w Chinach. Materiały do budowy zyskujemy, biorąc udział w kolejnych pojedynkach i bitwach, dodatkowo wzmacniających naszą sławę i pozwalających rekrutować nowych pomocników.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player   Tryb multiplayer:   Internet   / podzielony ekran    

Ocena czytelników: 8,5 / 10 na podstawie 54 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: / 10 na podstawie 6 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 179,99 PLN

Gry podobne do Dynasty Warriors 8: Xtreme Legends Complete Edition

Klasyfikacja PEGI Dynasty Warriors 8: Xtreme Legends Complete Edition

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe Dynasty Warriors 8: Xtreme Legends

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Core i7 2.6 GHz, 1 GB RAM, karta grafiki 256 MB (GeForce 7600 lub lepsza), 18 GB HDD, Windows Vista/7/8, łącze internetowe

PSV
PS3
PS4
PC
Switch