Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 października 2015, 19:40

autor: Ender

XSEED Games wyda kolejne japońskie gry na PC

Amerykańska firma XSEED, specjalizująca się w publikacji i lokalizacji produkcji z Kraju Kwitnącej Wiśni, zapowiedziała, że w przyszłym roku wyda trzy kolejne tytuły na Steamie. Będą to gry Xanadu Next, Senran Kagura: Shinovi Versus oraz Little King’s Story.

Cykl Senran Kagura był do tej pory obecny jedynie na konsolach - XSEED Games wyda kolejne japońskie gry na PC - wiadomość - 2015-10-18
Cykl Senran Kagura był do tej pory obecny jedynie na konsolach

Firma XSEED Games, od lat specjalizująca się w lokalizacji i publikacji japońskich produkcji, zapowiedziała, że do swojego planu wydawniczego na PC wprowadza trzy kolejne pozycje, które pojawią się w serwisie Steam w przyszłym roku.

Pierwszą z nich jest gra Xanadu Next z 2004 roku, stworzona przez legendarne acz bardzo niszowe pecetowe studio Nihon Falcom, znane dzięki seriom RPG, takim jak The Legend of Heroes oraz Ys. Tytuł jest duchowym spadkobiercom hitu z lat 80. o nazwie Faxanadu. Podobnie jak pozostałe produkcje dewelopera, gra przenosi nas do klasycznego świata fantasy, oferując zręcznościowy system walki i szeroki wachlarz umiejętności oraz zdolności do wykorzystania podczas potyczek. Gra ukaże się wiosną 2016 roku.

Drugi tytuł na liście to Little King's Story, które ukazało się pierwotnie w 2009 roku na konsoli Wii. Gra łączy w sobie wiele gatunków, zawierając elementy symulacji, strategi czasu rzeczywistego, przygodówki oraz klasycznego cRPG. Wcielamy się w młodego księcia o imieniu Corobo, który chce zjednoczyć po jedną flagą wszystkie ziemie otaczające jego rodzinną wioskę. Jako początkujący władca możemy wydawać swoim poddanym różne rozkazy w celu rozbudowy naszych włości, takich jak stawianie nowych budynków, zdobywanie zasobów itd. Oczywiście rządzenie królestwem nie polega wyłącznie na rozkazywaniu – musimy uważać na nieprzyjaciół usiłujących napaść na nasz kraj czy też wsłuchiwać się w opinie naszych poddanych. Gra ukaże się na początku 2016 roku.

Ostatni zapowiedziany tytuł to Senran Kagura: Shinovi Versus. Gra ukazała się pierwotnie na konsoli PlayStation Vita w 2013 roku (premiera na Zachodzie miała miejsce rok później). Tytuł był pomyślany jak spin-off serii Senran Kagura, której dwie główne odsłony pojawiły się na konsoli Nintendo 3DS. Kampania fabularna Shinovi Versus przenosi graczy do współczesnej Japonii, w której walczą ze sobą młode przedstawicielki rożnych szkół ninja. Produkcja jest trójwymiarowym hack 'n' slashem, z systemem walki przypominającym cykl Dynasty Warriors. W potyczkach używamy specjalnych technik oraz ataków, stając naprzeciw dziesiątek przeciwników naraz. Senran Kagura: Shinovi Versus ukaże się na PC latem przyszłego roku.

  1. Oficjalna strona firmy XSEED Games