Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPSVPCPS4
Okładka Senran Kagura: Estival Versus (PSV)

Senran Kagura: Estival Versus

Kolejna odsłona zapoczątkowanej w 2011 roku na handheldach 3DS serii Senran Kagura, łączącej cechy przygodowej gry akcji z elementami bijatyk oraz gier hack-and-slash, przygotowanej niezmiennie przez japońskie studio Tamsoft.

Akcji | TPP | hack'and'slash | ninja | beat 'em up | kooperacja | przygodowe gry akcji

Okładka Senran Kagura: Estival Versus (PSV)

producent: Tamsoft

wydawca: Marvelous AQL

Strona oficjalna

data premiery gry:

15mar2015

PS4 PSV

17mar2017

PC
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Senran Kagura: Estival Versus na PS4, PC i PSV jest trójwymiarową przygodową grą akcji z elementami podgatunków hack'and'slash oraz beat'em up. Tytuł jest czwartą odsłoną cyklu Senran Kagura, który zadebiutował na 3DS-ie w 2011 roku. Na platformie Nintendo pojawiły się dwie główne części serii (Senran Kagura oraz Senran Kagura 2: Deep Crimson). Estival Versus jest z kolei sequelem spin-offu pod tytułem Senran Kagura: Shinovi Versus, który w 2013 roku trafił na PlayStation Vitę. Za produkcję odpowiada niezmiennie japoński zespół ze studia Tamsoft, pod nadzorem twórcy serii Kenichirego Takakiego, a także firma Marvelous. Warto dodać, że marka Senran Kagura w swojej ojczyźnie doczekał się także adaptacji w postaci mangi, serialu telewizyjnego, słuchowisk radiowych oraz książek.

Fabuła

Senran Kagura: Estival Versus kontynuuje wątki rozpoczęte w poprzednich grach z cyklu. W trakcie zabawy trafiamy ponownie do współczesnej Japonii, w której walczą ze sobą młode wojowniczki ninja. W przygodzie uczestniczą wszystkie do tej pory przedstawione w serii bohaterki, należące do czterech różnych szkół/stronnictw shinobi. Zostają one przeniesione w tajemniczy sposób na tropikalną wyspę, na której spotykają zmarłych bliskich. Gospodarz tego dziwnego miejsca stawia przed protagonistkami wyzwanie: jeżeli wezmą udział w turnieju sprawdzającym ich umiejętności bojowe, nie tylko poznają nowe sekrety i techniki ninja, ale będą mogły odesłać w zaświaty ukochanych członków rodziny. W przeciwieństwie do Senran Kagura: Shinovi Versus, Senran Kagura: Estival Versus posiada jedynie pojedynczą kampanię, na którą składa się szereg misji, między które wplecione zostały przerywniki fabularne zrealizowane w formie znanej z visual novel. W każdej misji gracze mogą wybrać jedną z ponad 20 bohaterek, poznając historię z innych punktów widzenia.

Mechanika

Senran Kagura: Estival Versus na PS4, PC i PSV podobnie jak poprzedniczki jest szybką grą akcji. Zabawę przedstawiono z perspektywy trzeciej osoby. W trakcie rozgrywki przemierzamy duże i często otwarte lokacje, przedstawiające różne fragmenty tajemniczej wyspy. Jak w grach z cyklu Dynasty Warriors, gracze walczą naraz z dużymi grupami przeciwników. Wojowniczki mogą unikać ciosów, wyprowadzać kontrataki, skakać oraz swobodnie biegać. System walki oferuje różnego rodzaju kombosy, które odblokowujemy za zdobyte punkty doświadczenia. Wykupujemy za nie także nowe techniki i zdolności, unikalne dla każdej bohaterki. Postacie mogą także aktywować specjalną formę ninja, wyprowadzając wtedy ostateczne i najsilniejsze ataki. W Estival Versus powraca charakterystyczna cecha serii – rolę wskaźnika zdrowia pełnią tu kostiumy, które z czasem ulegają zniszczeniu.

Tryby gry

Poza wspomnianą kampanią, możemy wziąć udział w pojedynkach 1 vs. 1 z wybranymi bohaterkami kontrolowanymi przez AI, a także w kilku wariantach zabawy wieloosobowej. Tryb multiplayer wspiera rozgrywkę dla maksymalnie 4 (wersja na PS Vitę) lub 10 graczy (wersja na PlayStation 4).

Kwestie techniczne

Produkcja na platformie PS4, PC i PSV korzysta z trójwymiarowego silnika, który obsługuje jej obie konsolowe edycje. Senran Kagura: Estival Versus na PlayStation 4 i PC oferuje rozgrywkę z obrazem w rozdzielczości full HD, wyświetlanym z prędkością 60 klatek na sekundę. Wersja na PlayStation Vitę wykorzystuje kompromisowe rozwiązania. Płynność grafiki zapewniają niższej jakości trójwymiarowe modele oraz efekty specjalne.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-4  

Ocena czytelników: 1,9 / 10 na podstawie 12 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Senran Kagura: Estival Versus

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. W grze pojawiają się nagość i/lub zachowania seksualne lub nawiązania do zachowań o charakterze seksualnym.

Wymagania sprzętowe Senran Kagura: Estival Versus

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core i3 530 2.93 GHz
 • 6 GB RAM
 • karta grafiki GeForce GTS 450 lub lepsza
 • 6 GB HDD
 • Windows 7/8.1/10
 • Rekomendowane:
 • Intel Core i5-2500K 3.3 GHz
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 2 GB GeForce 760 lub lepsza
 • 6 GB HDD
 • Windows 7/8/8.1/10
XSEED Games wyda kolejne japońskie gry na PC
XSEED Games wyda kolejne japońskie gry na PC

wiadomość18 października 2015

Amerykańska firma XSEED, specjalizująca się w publikacji i lokalizacji produkcji z Kraju Kwitnącej Wiśni, zapowiedziała, że w przyszłym roku wyda trzy kolejne tytuły na Steamie. Będą to gry Xanadu Next, Senran Kagura: Shinovi Versus oraz Little King’s Story.

PS4
PSV
PC