Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePSV
Okładka Ninja Gaiden II Sigma Plus (PSV)
OkładkaNinja Gaiden II Sigma Plus (PSV)

Ninja Gaiden II Sigma Plus PSV

Drugi w historii port serii Ninja Gaiden na konsolę Playstation Vita, obejmujący rozszerzoną wersję kontynuacji krwistego slashera o przygodach Ryu Hayabusy. Gra oferuje tryb kooperacji dla dwóch graczy na specjalnie przygotowanych arenach.

Zręcznościowe | TPP | hack'and'slash | ninja | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Ninja Gaiden II Sigma Plus Premiera PSV

26lutego2013

producent: Team Ninja wydawca: Koei Tecmo

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Ninja Gaiden II Sigma Plus

Uncharted: Złota Otchłań

Senran Kagura Shinovi Versus

Toukiden 2

Ninja Gaiden II Sigma Plus to port wydanej w 2009 roku na konsolę Playstation 3, rozszerzonej wersji gry Ninja Gaiden 2, pierwotnie stworzonej na konsolę Xbox 360. Gracz, wcielając się w postać wysoce wyszkolonego ninja walczy z członkami wrogiego klanu jak i demonami z innego wymiaru, przy użyciu różnego rodzaju broni białej i magii.

Druga część serii rozpoczyna się w rok po zakończeniu pierwszej, w sklepie mistrza kowalskiego fachu, Muramasy. Spokój tokijskiego sklepikarza zakłóca przybycie agentki CIA imieniem Sonia, poszukującej głównego bohatera Ninja Gaiden. W trop za kobietą podąża znana fanom antagonistyczna frakcja w postaci Klanu Czarnego Pająka, próbując uprowadzić wspomnianą agentkę. Porwaniu stara się zapobiec sam Ryu – pomimo zwycięstwa w walce z oprawcami (która stanowi część zawartego w grze samouczka), Sonii nie udaje się uratować, a najlepiej wyszkolony ninja klanu Smoka dowiaduje się, że jego własna wioska została zaatakowana przez identycznych oprawców. Ich celem okazuje się być chroniony przez klan Ryu Demon Statue, który ostatecznie posłużyć ma do ożywienia antycznego Arcydemona Vazdaha.

Ninja Gaiden 2 Sigma Plus, zupełnie jak i jego stacjonarni bracia, to dynamiczny, szybki slasher w konwencji TPP, wymagający od gracza dużej precyzji i kontroli nad sterowaną postacią. Gra umożliwia wyprowadzanie sporej liczby zmyślnych combosów, łącznie z wykorzystaniem odbić od ścian i innych elementów otoczenia. Wraz z postępem w rozgrywce zdobywamy nowy oręż – prócz podstawowej katany Hayabusy zwanej Mieczem Smoka, w nasze ręce wpadnie też łuk, kosa czy metalowe szpony. Podczas wyprowadzania ataków, między poszczególnymi typami narzędzi mordu można się swobodnie przełączać. W naszych starciach z piekielnymi pomiotami bądź innymi ninja wykorzystać możemy również Ninpo – magiczne techniki wojowników cieni, w tym konkretnym uniwersum pozwalające na przywołanie ognistych kul czy powietrznych ostrzy. Od czasu do czasu rozgrywka urozmaicona zostaje epizodycznymi rozdziałami z udziałem innych bohaterów – należącej do Klanu Smoka wojowniczki Ayane oraz łowczyni demonów, Rachel. Każda z tych postaci posiada indywidualne ataki jak i preferowaną broń.

Rozszerzony od podtytuł Sigma Ninja Gaiden 2 wyposażony został w tryb współpracy dla dwóch graczy, w którym to na specjalnie przygotowanych mapach zmierzyć mogą się z napływającymi falami przeciwników. Kooperacja trafiła również na wersję dla Playstation Vita.

Pod względem oprawy audiowizualnej, przenośna wersja gry w niczym nie ustępuje jej „większemu” odpowiednikowi.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1-2  

Ocena użytkowników: 8,8 / 10 na podstawie 62 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Ninja Gaiden II Sigma Plus

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.