Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcji3DS
Okładka Senran Kagura 2: Deep Crimson (3DS)
OkładkaSenran Kagura 2: Deep Crimson (3DS)

Senran Kagura 2: Deep Crimson 3DS

Kolejna odsłona serii Senran Kagura, która jest trójwymiarową produkcją akcji z elementami przygodowymi. Gracze wcielają się w bohaterki uczęszczające do tajnej szkoły ninja i wykonują zlecone im misje, walcząc z wrogami przy użyciu specjalnych technik oraz stylów walki.

Akcji | TPP | hack'and'slash | ninja | visual novel | elementy przygodowe | kooperacja | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Senran Kagura 2: Deep Crimson Premiera 3DS

7sierpnia2014

producent: Tamsoft wydawca: Marvelous AQL Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Senran Kagura 2: Deep Crimson

Monster Hunter 4

Tales of the Abyss 3D

One Piece: Unlimited World Red

Senran Kagura 2: Deep Crimson to trójwymiarowa produkcja akcji z elementami przygodowymi, w której wcielamy się w uczennice szkół ninja. Tytuł jest bezpośrednią kontynuacją gier Senran Kagura i Senran Kagura Burst, które ukazały się w 2011 i 2012 roku na konsoli Nintendo 3DS. Cykl Senran Kagura to również oparte na grach komiksy, serial telewizyjny, słuchowiska radiowe, książki oraz niezliczona liczba gadżetów, które trafiły na japoński rynek. Pieczę nad marką sprawuje japońska firma MarvelousAQL oraz studio deweloperskie Tamsoft.

Akcja Senran Kagura 2 umiejscowiona została we współczesnej Japonii. Fabuła ponownie skupia się na uczennicach japońskich szkół ninja, dysponujących unikalnymi i oryginalnymi stylami walki. Tym razem historia nie opowiada jednak o rywalizacji protagonistek i zatargach pomiędzy poszczególnymi grupami wojowniczek. Wszystkie bohaterki jednoczą się bowiem wobec nowego wspólnego wroga.

Podobnie jak w poprzednich częściach serii, rozgrywka podzielona jest na kilka części. Najważniejszym miejscem w grze jest lokacja, która pełni rolę bezpiecznego schronienia/hubu. Przemieszczając się po niej możemy porozmawiać z niektórymi postaciami, wybrać kolejne misje, opcje, a także grywalne bohaterki. Fabuła prezentowana jest w formie znanej z visual novel. Gracze odczytują tekst pojawiający się na ekranie, któremu towarzyszą animowane modele postaci.

Pierwszą ważną zmianą w stosunku do poprzednich gier jest zmiana sposobu w jaki przedstawione są areny walk. Poprzednio były one linearnymi korytarzami, w których nie kontrolowaliśmy kamery. Tym razem levele są otwarte i możemy swobodnie się po nich poruszać. Każda postać posiada własną technikę walki. Możemy skakać, unikać ciosów i wyprowadzać mocne oraz słabe ciosy. Budując komba zdobywamy więcej punktów doświadczenia, dzięki którym odblokowujemy nowe umiejętności. Bohaterki w trakcie pojedynku mogą aktywować swoją specjalną formę ninja i wyprowadzić najsilniejsze ataki. Kolejną nowością jest system walk w parach. Na początku misji wybieramy dwie bohaterki, między którymi możemy przełączać się w trakcie walki. Niektóre pary posiadają dodatkowe specjalne drużynowe umiejętności i ataki. Drugą postać kontroluje AI lub inny gracz, w trybie multiplayer. Rolę paska zdrowia nadal pełnią kostiumy, które w efektowny sposób ulegają zniszczeniu.

Oprawa graficzna tytułu powinna spodobać się fanom japońskiej animacji. Autorzy poprawili jakość trójwymiarowych modeli oraz otoczenia, wprowadzili także szereg nowych animacji.

Tryb gry: single player   Tryb multiplayer: sieć lokalna   Liczba graczy: 1-2  

Oczekiwania czytelników: 5.7 / 10 na podstawie 3 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Senran Kagura 2: Deep Crimson

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. W grze pojawiają się nagość i/lub zachowania seksualne lub nawiązania do zachowań o charakterze seksualnym. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.