Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcji3DS
Okładka Monster Hunter 4 (3DS)
OkładkaMonster Hunter 4 (3DS)

Monster Hunter 4 3DS

Czwarta część gry akcji RPG o walce z potężnymi potworami. W tej odsłonie wcielamy się w najemnika podróżującego z karawaną pomiędzy kilkoma wioskami, które potrzebują pomocy. Autorzy serii przygotowali dziesiątki nowych przedmiotów, pancerzy i postaci niezależnych.

Akcji | TPP | fantasy | hack'and'slash | elementy RPG | kooperacja | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Monster Hunter 4 Premiera 3DS

14września2013

producent: Capcom wydawca: Capcom Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Monster Hunter 4 to czwarta odsłona serii gier akcji o walce z potworami. Marka jest niezwykle popularna w Japonii, chociaż ma wielu fanów także poza Krajem Kwitnącej Wiśni. Produkcja została stworzona przez studio należące do firmy Capcom, które przygotowało większość poprzednich części Monster Hunter.

W Monster Hunter 4 wracamy do uniwersum, w którym ludzie zmagają się z przerażającymi bestiami o różnych rozmiarach, kształtach i właściwościach. W „czwórce” Capcom zaprezentował najbardziej rozbudowaną fabułę w historii serii. Tym razem wcielamy się w najemnika podróżującego po świecie z karawaną. Podczas przygody odwiedzamy i bronimy nie jedną, a kilka wiosek (każda z nich może stać się bazą wypadową) i spotykamy dziesiątki postaci. Sednem zabawy pozostaje oczywiście rozbudowany system walki.

Gra Monster Hunter jest znana ze świetnych, widowiskowych i wymagających bitew. W czwartej części zachowano wiele elementów poprzedniczek, ale dodano nowe rodzaje broni, pancerze, przedmioty i postacie wspomagające (charakterystyczne Felyne). W starciach większe znaczenie ma układ terenu, który można wykorzystać do wyprowadzania specjalnych ataków. Ukształtowanie okolicy biorą pod uwagę same bestie – teraz znacznie groźniejsze, bo wyposażone w poprawione skrypty sztucznej inteligencji.

Capcom wzbogacił rozgrywkę o pomysł ze swojej innej gry – Dragon’s Dogma. Chodzi przede wszystkim o system chwytania się przeciwników. Teraz możemy wisieć na potworze i okładać go mieczem. Sama walka w Monster Hunter 4 jest też nieco szybsza i dynamiczniejsza. W dalszym ciągu trzeba jednak bardzo uważać i rozsądnie dobierać taktyki. Motywem, z którego zrezygnowano w tej odsłonie są sceny wodne. Gra standardowo zawiera tryb kooperacji dla czterech osób w sieci lokalnej.

Ostatnia modyfikacja 16 lipca 2013

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: sieć lokalna   Liczba graczy: 1-4  

Ocena użytkowników: 8 / 10 na podstawie 38 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.3 / 10 na podstawie 15 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Monster Hunter 4: Odpowiednia dla każdego wieku.