Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 lutego 2014, 12:57

autor: Kamil Zwijacz

Nintendo Direct - Mario Kart 8 ukaże się 30 maja, nowy zwiastun gry Bayonetta 2

Na konferencji Nintendo Direct japoński koncern przedstawił kilka ciekawych informacji dla fanów swoich urządzeń. Zaprezentowano m.in. nowy zwiastun slashera Bayonetta 2 od studia PlatinumGames, ujawniono datę premiery Mario Kart 8 oraz poinformowano, że oferta Virtual Console na Wii U wkrótce rozszerzy się o produkcje znane z handhelda Game Boy Advance.

Nintendo Direct - Mario Kart 8 ukaże się 30 maja, nowy zwiastun gry Bayonetta 2 - ilustracja #1

Firma Nintendo przeprowadziła kolejną konferencję z cyklu Nintendo Direct, na której prezentowane są ważne informacje dotyczące gier i konsol japońskiego koncernu. Nie inaczej było tym razem. Ujawniono m.in. datę premiery Mario Kart 8, przedstawiono nowe materiały graficzne z Bayonetty 2 i Donkey Kong Country: Tropical Freeze oraz pokazano rozgrywkę z produkcji studia Monolith Soft, przeznaczonej na Wii U. Poinformowano również, że od kwietnia bieżącego roku, w ramach Virtual Console na Wii U, ukazywać będą się kultowe pozycje znane z kieszonsolki Game Boy Advance. Poniżej znajdziecie pełen zapis konferencji, a w dalszej części informacji zebraliśmy najważniejsze informacje ujawnione przez przedstawiciela Nintendo.

Premiery i nowości w grach na Wii U

 • Mario Kart 8 ukaże się w tradycyjnych sklepach oraz w eShop 30 maja bieżącego roku. Po raz pierwszy w historii serii wśród dostępnych postaci znajdziemy takich podopiecznych Bowsera jak Iggy, Larry, Lemmy, Ludwig, Morton, Roy i Wendy.
 • W Super Smash Bros., w wersji na Wii U, pojawi się Little Mac, bohater znany z Punch-Out!!. Nie ujawniono niestety daty premiery gry, wiadomo jedynie, że ukaże się ona w tym roku.
 • Opublikowano nowy zwiastun gry Bayonetta 2 – kontynuacji popularnego slashera autorstwa studia PlatinumGames. Nagranie obejrzycie poniżej, wraz z pozostałymi filmikami.
 • Studio Monolith Soft, znane m.in. z gry Xenoblade Chronicles, zaprezentowało fragment rozgrywki ze swojej nowej produkcji, dedykowanej konsoli Wii U. Niestety nie poznaliśmy żadnych informacji na temat tajemniczego tytułu.
 • Donkey Kong Country: Tropical Freeze, którego premiera odbędzie się już za kilka dni (21 lutego w Europie i USA), otrzymało nowy zwiastun, sugerujący nadejście znakomitej produkcji dla fanów gier platformowych.
 • Nintendo poinformowało, że od kwietnia w Wii U Virtual Console ukazywać będą się klasyczne tytuły znane z handhelda Game Boy Advance. Na początek udostępnione zostaną takie gry jak Metroid Fusion, Mario & Luigi: Superstar Saga oraz Yoshi’s Island: Super Mario Advance 3, a kolejne ukazywać mają się co miesiąc.
 • Nadchodzące premiery w Nintendo eShop: NES Remix 2 zadebiutuje 25 kwietnia, a Child of Light trafi na rynek kilka dni później - 30 kwietnia.

Premiery i nowości w grach na Nintendo 3DS

 • Zaprezentowano nowy zwiastun platformówki Yoshi's New Island, prezentujący rozgrywkę w nadchodzącej produkcji. Tytuł trafi na rynek 14 marca w wersji pudełkowej i w ramach cyfrowej dystrybucji.
 • Ujawniono, że gra Mario Golf: World Tour posiadać będzie tryb Castle Club, w którym podszkolimy swoje umiejętności, weźmiemy udział w rozmaitych turniejach czy też udamy się do wyspecjalizowanego sklepu, gdzie kupimy gadżety dla naszej postaci. Produkcja ukaże się 2 maja.
 • Kirby: Triple Deluxe, najnowsza odsłona popularnej serii platformówek, zadebiutowało w Japonii w zeszłym miesiącu, a 2 maja pojawi się w Stanach Zjednoczonych, zarówno w ramach cyfrowej dystrybucji (Nintendo eShop), jak i w wydaniu pudełkowym.
 • Monster Hunter 4 Ultimate, czyli ulepszona wersja Monster Hunter 4, przeznaczona dla anglojęzycznych fanów ukaże się w Ameryce północnej na początku 2015 roku.

Premiery w Nintendo eShop (3DS):

 • Steel Diver: Sub Wars – strategiczna gra FPS zadebiutowała w cyfrowej dystrybucji, w cenie 9,99 dolarów;
 • Inazuma Eleven – piłkarska gra RPG, dostępna jest już w cenie 19,99 dolarów;
 • Pokémon Battle Trozei – gra logiczna typu match-3, oparta na popularnej marce, ukaże się 20 marca w cenie 7,99 dolarów;
 • Rusty’s Real Deal Baseball – zestaw mini gier traktujących o baseballu ukaże się w kwietniu. Postawowa edycja wyceniona została na 4 dolary, a nowe konkurencje trzeba będzie kupować osobno;
 • WEAPON SHOP de OMASSE – produkcja RPG, w której prowadzimy sklep z bronią, ukaże się 20 lutego, w cenie 7,99 dolarów.