Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweSwitchWiiU
Okładka Donkey Kong Country: Tropical Freeze (Switch)
OkładkaDonkey Kong Country: Tropical Freeze (Switch)

Donkey Kong Country: Tropical Freeze

Donkey Kong Country: Tropical Freeze to kolejna odsłona popularnej serii platformówek z gorylem w roli głównej. Tym razem nasz bohater musi poradzić sobie z inwazją na jego rodzimą wyspę stylizowanych na wikingów zwierząt.

Zręcznościowe | platformówki | 2.5D | kooperacja | tytuły ekskluzywne Nintendo

Donkey Kong Country: Tropical Freeze Premiera

13lut2014

WiiU

4maj2018

Switch

producent: Retro Studios wydawca: Nintendo wydawca PL: APN Promise Strona oficjalna

Gry podobne do Donkey Kong Country: Tropical Freeze

Unravel Two

Super Mario Maker 2

Rayman Legends Definitive Edition

Donkey Kong Country: Tropical Freeze na Switch i WiiU to kolejna odsłona popularnej serii platformówek z nintendowskim gorylem w roli głównej. Projekt powstał w studiu Retro, odpowiedzialnym za Donkey Kong Country Returns oraz serię Metroid Prime.

Fabuła opowiada o inwazji stylizowanych na wikingów agresywnych zwierząt na rodzimą wyspę Donkey Konga. Podczas przygód zmierzymy się m.in. z odzianymi w futra i hełmy z rogami pingwinami, sowami i morsami. Kampanię możemy rozegrać samotnie lub w trybie kooperacji dla dwóch osób. Podczas korzystania z tej drugiej opcji jeden z graczy wciela się w Donkey Konga, a drugi w małpkę Diddy lub Dixie. Każda z tych postaci posiada odrobinę inne umiejętności, co urozmaica wspólną zabawę.

Zarówno pod względem fabularnym, jak i mechanizmów zabawy, gra stanowi bezpośrednią kontynuację Donkey Kong Country Returns. Plansze wykonano więc w 3D, ale my poruszamy się po nich w dwóch wymiarach. Nie zabrakło skakania na głowy wrogów oraz zbierania bananów. Nowością jest bardziej dynamiczna kamera, która zamiast statycznie tkwić w jednej odległości od bohatera potrafi robić odpowiednich momentach efektowne najazdy.

Po krótkiej nieobecności powróciło do serii pływanie. Tym razem nie jest ono jednak ograniczone do oddzielnych poziomów. Zamiast tego zbiorniki wodne stały się integralną częścią tradycyjnych map. Seria Donkey Kong Country znana jest z kładzenia dużego nacisku na zbieranie setek różnego rodzaju przedmiotów i Tropical Freeze jeszcze mocniej poszło w tym kierunku. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby błyskawicznie przebiec przez każdy poziom, ale bardziej dociekliwi gracze zostaną nagrodzeni zatrzęsieniem ukrytych skarbów, zagadek i mini-gierek.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: wspólny ekran   Liczba graczy: 1-2  

Ocena użytkowników: 7,1 / 10 na podstawie 245 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: / 10 na podstawie 3 głosów czytelników.

Donkey Kong Country: Tropical Freeze cena w dniu premiery: 214,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Donkey Kong Country: Tropical Freeze

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.
WiiU
Switch