Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiSwitch
Okładka Rayman Legends Definitive Edition (Switch)
OkładkaRayman Legends Definitive Edition (Switch)

Rayman Legends Definitive Edition Switch

Przygotowana z myślą o Nintendo Switch kompletna wersja popularnej platformówki firmy Ubisoft, która miała swą premierę w 2013 roku.

Akcji | platformówki | 2D | kooperacja | tytuły ekskluzywne Nintendo

Rayman Legends Definitive Edition Premiera Switch

12września2017

Nintendo eShop

12września2017

producent: Ubisoft wydawca: Ubisoft Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Rayman Legends Definitive Edition jest ostateczną wersją gry Rayman Legends, która zadebiutowała w 2013 roku. Produkcja została opracowana specjalnie na potrzeby konsoli Nintendo Switch, a czuwało nad nią studio Ubisoft Monteplier, dowodzone przez Michela Ancela.

Fabuła

Rayman Legends Definitive Edition zabiera gracza w podróż do fantastycznego świata. Zawiązanie akcji następuje w momencie, w którym Rayman i Globox, w towarzystwie przedstawicieli rasy Teensies, spacerują po zaczarowanym lesie. Bohaterowie trafiają w końcu do namiotu wypełnionego rozmaitymi malowidłami, na których przedstawiono historyczne i mityczne krainy. Oglądając obraz prezentujący średniowiecze, herosi zostają wciągnięci do jego wnętrza. W ten właśnie sposób sympatyczni podopieczni rozpoczynają długą i niebezpieczną podróż przez nieznane krainy, biorąc na swoje barki losy całego świata.

Mechanika

Rayman Legends Definitive Edition to przedstawiciel gatunku dwuwymiarowych platformówek. Akcja prezentowana jest w perspektywie bocznej, a trzon rozgrywki stanowi eksploracja kolejnych lokacji, przeskakiwanie z platformy na platformę i omijanie wszechobecnych pułapek, a także pozyskiwanie nowych zdolności – w ten sposób możemy nie tylko dostać się do niedostępnych w inny sposób zakątków danej krainy, lecz także rozprawiać się ze zróżnicowanymi niebezpieczeństwami i czyhającymi na każdym kroku przeciwnikami. Odwiedzane przez nas miejsca są różnorodne – mieszanka legendarnych krain obejmuje między innymi starożytną Grecję i średniowieczne zamczyska, a oprócz etapów, jakie przemierzamy na piechotę, pojawiają się tu również poziomy wypełnione wodą, czy choćby lokacje, po których poruszamy się na grzbiecie przerośniętego komara. W porównaniu z wydanym niemal cztery lata wcześniej pierwowzorem, tytuł może pochwalić się dodatkową zawartością, dostępną wyłącznie na platformie Switch.

Tryby gry

W Rayman Legends Definitive Edition grać można zarówno w pojedynkę, jak i współpracując z innymi graczami. Oparty na kooperacji multiplayer pozwala na wspólną zabawę dla maksymalnie czterech osób.

Kwestie techniczne

Pod względem jakości wykonania, Rayman Legends Definitive Edition w żaden sposób nie odstaje od tego, do czego przyzwyczaił graczy pierwowzór. Nadal mamy zatem do czynienia z niezwykle barwną produkcją, której cechą charakterystyczną jest dopracowana z dbałością o detale, dwuwymiarowa oprawa graficzna, zrealizowana w charakterystycznej, kreskówkowej stylistyce. Ponadto produkcja wykorzystuje unikalne możliwości nowej konsoli Nintendo.

Ostatnia modyfikacja 7 marca 2019

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: wspólny ekran   Liczba graczy: 1-4  

Ocena użytkowników: 8,9 / 10 na podstawie 48 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Rayman Legends Definitive Edition

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra może przestraszyć młodsze dzieci. Gra zawiera elementy przemocy.