Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 października 2017, 11:33

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Michel Ancel chce zrobić kolejnego Raymana

Michel Ancel, twórca serii Rayman, wyjawił na Instagramie, że po ukończeniu prac nad Wild i Beyond Good & Evil 2 chciałby zabrać się za kolejną odsłonę platformowej serii.

Rayman Origins i Rayman Legends to jedne z najlepszych i najładniejszych dwuwymiarowych platformówek ostatnich lat. - Michel Ancel che zrobić kolejnego Raymana - wiadomość - 2017-10-14
Rayman Origins i Rayman Legends to jedne z najlepszych i najładniejszych dwuwymiarowych platformówek ostatnich lat.

Michel Ancel, słynny francuski projektant gier, twórca serii Rayman aktualnie pracujący nad dwoma projektami – Wild oraz Beyond Good & Evil 2, opublikował na Instagramie ciekawy post. Pochwalił się, że w jednym ze sklepów spotkał Raymana, ale niestety „dalekiego od czasów swojej świetności”. Stwierdził też, że „po Wild i Beyond Good & Evil 2 będziemy musieli go przywrócić i wysłać na czwartą przygodę”. Jak widać deweloper wyraża chęć zrobienia kolejnej pełnoprawnej części, ale w najlepszym przypadku, o ile Ubisoft da zielone światło na produkcję, poczekamy na nią zapewne kilka dobrych lat.

Michel Ancel na Instagramie. - Michel Ancel che zrobić kolejnego Raymana - wiadomość - 2017-10-14
Michel Ancel na Instagramie.

Seria Rayman została zapoczątkowana w 1995 roku grą o tym samym tytule. Do dziś pojawił się szereg produkcji związanych z tą marką, ale jeżeli chodzi o główne odsłony, to otrzymaliśmy trzy części – Rayman, Rayman 2: The Great Escape i Rayman 3: Hoodlum Havoc. Do tego dochodzą jeszcze dwa ostatnie duże projekty, będące hołdem dla korzeni cyklu – Rayman Origins z 2011 roku i Rayman Legends z 2013 roku. Od tamtej pory nie otrzymaliśmy żadnej pełnoprawnej gry z kultowym bohaterem, no chyba, że weźmiemy pod uwagę tytuły mobilne. Ostatni z nich – Rayman Adventures – ukazał się w grudniu 2015 roku.

Rayman, choć nie tak rozchwytywany jak kiedyś, i tak jest maskotką Ubisoftu oraz jedną z najpopularniejszych marek firmy, której główne części rozeszły się w nakładzie przekraczającym 25 milionów egzemplarzy. Z serii wyewoluował też inny popularny cykl – Raving Rabbids. Ostatnio kórliki połączyły siły z postaciami firmy Nintendo, co zaowocowało ciepło przyjętą grą Mario + Rabbids: Kingdom Battle na Switcha.