Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS5
Okładka Wild (PS5)
OkładkaWild (PS5)

Wild PS5

Oryginalna produkcja MMO stworzona z myślą o posiadaczach konsoli PlayStation 4. Tytuł jest debiutem nowego studia Wild Sheep, na którego czele stanął twórca Beyond Good & Evil oraz serii Rayman – Michel Ancel.

Akcji | TPP | sandbox | kooperacja | MMO | prehistoria | przygodowe gry akcji | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Wild Premiera PS5

grudzień2021

producent: Wild Sheep Studio wydawca: Sony Interactive Entertainment Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Wild to debiutancka produkcja zespołu deweloperskiego Wild Sheep Studios, założonego przez Michela Ancela, twórcę serii Rayman oraz Beyond Good & Evil. Pierwsze dzieło studia to gra MMO, w której gracz, poza sterowaniem szamanem, może wcielić się także w dzikie zwierzęta. Tytuł został stworzony z myślą o PS4.

Akcja Wild przenosi nas do czasów, w której człowiek był jeszcze na łasce natury, w związku z czym w różnych plemionach dominowały wierzenia animistyczne. Gracz wciela się w szamana, który ze względu na swoje zdolności komunikacji z siłami przyrody jest autorytetem swojego ludu. O ile sama postać głównego bohatera nie zachwyca swoim wyszkoleniem bojowym czy zwinnością, podczas medytacji może przejmować kontrolę nad różnymi typami zwierząt i wykorzystywać je do własnych celów.

Użycie tej umiejętności jest kluczem do sukcesu w Wild. Opanowując dla przykładu sowę możemy zbadać niegościnne tereny, z kolei oswojony niedźwiedź pozwoli nam na szybsze podróżowanie na swym grzbiecie i da przewagę w walce. Zwierząt jest całkiem sporo, a każde z nich może zostać użyte w innym celu. Warto jednak pamiętać, że podczas medytacji sami jesteśmy narażeni na ataki.

Ważnym aspektem gry są funkcje sieciowe. Możemy zapraszać do swej rozgrywki innych graczy, którzy wcielą się albo w naszych sojuszników, albo przeciwników – np. dzikie zwierzęta czy kanibali. Co ciekawe, nigdy nie jesteśmy pewni, kiedy mierzymy się ze sztuczną inteligencją, a kiedy z żywą osobą.

Wild powstał na specjalnie stworzonym na potrzeby gry silniku, który pozwala na proceduralne generowanie dużej, otwartej mapy o bogatej roślinności, oraz projektowanie szczegółowych modeli, zarówno postaci ludzkich, jak i zwierząt.

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Oczekiwania czytelników: 7.0 / 10 na podstawie 165 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Wild: 16+