Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiMMOPS4
Okładka Wild (PS4)

Wild PS4

Oryginalna produkcja MMO stworzona z myślą o posiadaczach konsoli PlayStation 4. Tytuł jest debiutem nowego studia Wild Sheep, na którego czele stanął twórca Beyond Good & Evil oraz serii Rayman – Michel Ancel.

Akcji | TPP | sandbox | multiplayer | kooperacja | prehistoria | przygodowe gry akcji | tytuły ekskluzywne PlayStation

Sony PlayStation 4
Okładka Wild (PS4)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PS4:

2020

Wild to debiutancka produkcja zespołu deweloperskiego Wild Sheep Studios, założonego przez Michela Ancela, twórcę serii Rayman oraz Beyond Good & Evil. Pierwsze dzieło studia to gra MMO, w której gracz, poza sterowaniem szamanem, może wcielić się także w dzikie zwierzęta. Tytuł został stworzony z myślą o PS4.

Akcja Wild przenosi nas do czasów, w której człowiek był jeszcze na łasce natury, w związku z czym w różnych plemionach dominowały wierzenia animistyczne. Gracz wciela się w szamana, który ze względu na swoje zdolności komunikacji z siłami przyrody jest autorytetem swojego ludu. O ile sama postać głównego bohatera nie zachwyca swoim wyszkoleniem bojowym czy zwinnością, podczas medytacji może przejmować kontrolę nad różnymi typami zwierząt i wykorzystywać je do własnych celów.

Użycie tej umiejętności jest kluczem do sukcesu w Wild. Opanowując dla przykładu sowę możemy zbadać niegościnne tereny, z kolei oswojony niedźwiedź pozwoli nam na szybsze podróżowanie na swym grzbiecie i da przewagę w walce. Zwierząt jest całkiem sporo, a każde z nich może zostać użyte w innym celu. Warto jednak pamiętać, że podczas medytacji sami jesteśmy narażeni na ataki.

Ważnym aspektem gry są funkcje sieciowe. Możemy zapraszać do swej rozgrywki innych graczy, którzy wcielą się albo w naszych sojuszników, albo przeciwników – np. dzikie zwierzęta czy kanibali. Co ciekawe, nigdy nie jesteśmy pewni, kiedy mierzymy się ze sztuczną inteligencją, a kiedy z żywą osobą.

Wild powstał na specjalnie stworzonym na potrzeby gry silniku, który pozwala na proceduralne generowanie dużej, otwartej mapy o bogatej roślinności, oraz projektowanie szczegółowych modeli, zarówno postaci ludzkich, jak i zwierząt.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Oczekiwania czytelników: 8.5 / 10 na podstawie 112 głosów czytelników.

Widzieliśmy grę WiLD – symulator wszystkiego, co pełza, pływa i biega na czterech łapach
Widzieliśmy grę WiLD – symulator wszystkiego, co pełza, pływa i biega na czterech łapach

Przed premierą 28 października 2015, 13:30

WiLD posiada pewne elementy gry sieciowej. Możemy wprawdzie bawić się solo, jednak zawsze mamy okazję zaprosić innych graczy – inspiracją do stworzenia takiego systemu były produkcje From Software. Nie jest przy tym powiedziane, w kogo wcielą się pozostałe osoby: czasem posłużą nam pomocą, stając się zwierzętami z naszej „drużyny”, ale innym razem wejdą w skórę polujących na nas drapieżników czy śmiertelnie groźnych kanibali. Założeniem było, by gracz nawet nie wiedział, kiedy mierzy się z komputerową sztuczną inteligencją, a kiedy z żywym przeciwnikiem.