Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 sierpnia 2021, 20:38

autor: Szarmancki

Ekskluzywna gra Sony anulowana po 7 latach produkcji

Jak podaje popularny insider Jeff Grubb - ekskluzywny tytuł Wild od Sony został anulowany po 7 latach produkcji. Zespół, który pracował nad grą, dodatkowo przyznał, że Wild było w pełni ukończone.

Popularny dziennikarz i insider branży gier wideo Jeff Grubb przekazał w nagraniu dla serwisu Giant Bomb bardzo ciekawą informację na temat tytułu Wild. Jak Grubb tłumaczy w filmie, studio Wild Sheep, które poświęciło 7 lat na produkcję prehistorycznego sandboxa MMO, anulowała projekt - nawet mimo tego, że dzieło było w pełni ukończone. Co ciekawe, gra miała być ekskluzywna dla konsoli PlayStation 5, a wcześniej dla poprzedniej generacji urządzenia Sony.

Dlaczego projekt został anulowany mimo jego ukończenia i wielu lat spędzonych nad produkcją? Insider nie jest tego do końca pewien. Jednakże spekuluje, że ma to związek z odejściem ze studia Wild Sheep Michela Ancela, który sprawował pieczę nad tytułem. Oprócz Wild, Ancel zajmował się także scenariuszem oraz reżyserią serii Rayman oraz pierwszej odsłony Beyond Good & Evil. Swoje odejście Ancel ogłosił we wrześniu 2020 roku, prawdopodobnie porzucając projekt. Zespół, który przy pracował przy Wild powiedział, że nie pracuje już przy tytule, jednak posiadają sporo utalentowanych osób i mogą rozpocząć coś zupełnie nowego.

Po raz pierwszy Wild zostało pokazane na Gamescomie w 2014 roku. Kolejna informacja o produkcji pojawiła się dopiero trzy lata później w formie ujęcia z rozgrywki na oficjalnym profilu Instagram Michela Ancela. Od tamtej pory słuch o niej zaginął - aż do 19 sierpnia, kiedy to pojawiło się nagranie z udziałem insidera. Reżyser pracował także przy Beyond Good & Evil 2, jednak kontynuacja kultowego tytułu ma się znacznie lepiej niż Wild i jest ciągle produkowana.