Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 sierpnia 2021, 19:00

autor: Szarmancki

Dziś rusza Diablo II: Resurrected open beta

Dziś rozpoczyna się otwarta beta gry Diablo II: Resurrected. W trwających od godziny 19 testach będą mogą wziąć udział wszyscy gracze posiadający obsługiwane platformy.

Właśnie rozpoczął się kolejny etap beta-testów produkcji Diablo II: Resurrected od studia Blizzard Entertainment. Tym razem dostęp jest otwarty, a wziąć udział w testach może każdy posiadacz obsługiwanych urządzeń. Mowa tutaj o PC oraz konsolach PlayStation 4|5 Xbox One i Series X|S. Gracze mogli pobrać produkcję już od 17 sierpnia na konsolach oraz 18 sierpnia na PC. Natomiast całe wydarzenie potrwa do 23 sierpnia do godziny 19 czasu polskiego. Więcej informacji na ten temat możecie znaleźć w sekcji najczęściej zadawanych pytań na stronie firmy Blizzard.

Warto wspomnieć, że przy okazji poprzedniego weekendu „wczesnego dostępu do otwartej bety” Blizzard nagradzało dostępem do testów widzów serwisu streamingowego Twitch. By otrzymać klucz wystarczyło obejrzeć przynajmniej 2,5 godziny dowolnej transmisji na żywo z kategorii Diablo II: Resurrected (w ramach Twitch Drops).

Co więcej, twórcy udostępnili na swoim forum informację w związku z negatywną reakcją społeczność na brak rozgrywek sezonowych, tzw. „drabinek” w dniu premiery. Jak wytłumaczono w wiadomości - wszystkie dedykowane w grze drabinkowej przedmioty, tj. znaki runiczne, unikaty i przepisy na kostki Horadrimów będą teraz dostępne w trybach jednoosobowych i wieloosobowych, które nie obsługiwały modułu drabinkowego.

Oznacza to mniej więcej tyle, że osoby bawiące się solo mogą również korzystać z mety spopularyzowanej przez właśnie multiplayerowe rankingi ladder. Oprócz tego, tryby dla pojedynczego gracza będą teraz zawierały dostęp do wydarzeń Pandemonium i zawartość Uber Diablo. Warto dodać, że twórcy poinformują o rozpoczęciu się drabinkowych rozgrywek sezonowych w przyszłym miesiącu.