Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPCPS4PS5SwitchXSXXONE
Okładka Diablo II: Resurrected (PC)

Diablo II: Resurrected

Diablo 2 Resurrected | Diablo 2 Remastered

Diablo 2: Resurrected to odświeżona wersja kultowego hack’n’slash’a od Blizzard Entertainment, w której zmiany wizualne i systemowe oraz usprawnienia rozgrywki dotknęły zarówno podstawowej wersji klasyka, jak i dodatku Lord of Destruction.

RPG | fantasy | hack'and'slash | widok izometryczny | reedycje/remastery/remaki | funkcje cross-platform | kooperacja | RPG akcji | Find Your Next Game

Okładka Diablo II: Resurrected (PC)

data premiery gry:

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Diablo 2 to produkcja, która zapisała się w annałach historii gier i stała się wzorem dla innych twórców próbujących swoich sił w gatunku hack’and’slash. Po ponad 20 latach studio Blizzard Entertainment zdecydowało się wypuścić remaster kultowej dla wielu graczy produkcji, wprowadzając dodatkowe usprawnienia oraz dbając o współczesną oprawę graficzną. Diablo 2: Resurrected zawiera zarówno podstawową wersję gry, jak i dodatek Lord of Destruction, w Polsce znany pod nazwą Pan Zniszczenia.

Fabuła

Diablo 2: Resurrected nie różni się fabularnie od tego co, znamy z oryginału i zabiera nas w przygodę zamkniętą w pięciu aktach, w której między innymi przemierzamy barbarzyńskie miasto Harrogath u szczytu góry Arreat, pustynne połacie i osady Lut Gholein czy Fortecę Pandemonium. Dalej przyświeca nam jeden cel, czyli pozbycie się Diablo - tytułowego Pana Grozy, który nie został ostatecznie unicestwiony, a teraz nie dość, że opętał księcia Aidana to jeszcze planuje wyzwolić resztę swego piekielnego rodzeństwa, by ostatecznie posiąść władzę nad ludzkością.

Gameplay

Zabawa w Diablo 2: Resurrected rozpoczyna się od wyboru jednej z 7 dostępnych klas postaci, takich jak nekromanta, amazonka, barbarzyńca, paladyn i czarodziejka oraz zabójczyni i druid. Każda z nich posiada inne umiejętności i rozgrywka nimi wymaga innej taktyki, jak i rozdysponowania punktów w statystyki. Dopiero wtedy rozpoczynamy przygodę w świecie Sanktuarium, w której stajemy do walki z hordami wrogich zastępów, jak i morderczych bossów.

Tak jak i wątek fabularny, tak i sama rozgrywka nie odbiega od pierwotnej wersji gry. Nie licząc kilku usprawnień, jak więcej miejsca w ekwipunku (10x10 pól siatki zamiast 6x8), automatycznie podnoszenie złota, czytelniejszy interfejs, rankingi sezonowe oraz możliwość współdzielenia przedmiotów między stworzonymi przez nas postaciami, w tym tymi, które stworzyliśmy na innych platformach.

Multiplayer

Diablo II: Resurrected przeznaczony jest do grania zarówno w pojedynkę, jak i w trybie sieciowym dla maksymalnie 8 graczy.

Zmiany

Najwięcej zmian zaszło z potrzeby dostosowania tytułu do dzisiejszych standardów. Diablo 2: Resurrected posiada pełny rendering 3D z dynamicznym oświetleniem, wspiera rozdzielczość 4k, a także doczekał się odnowionych i ulepszonych efektów zaklęć oraz animacji postaci i odtworzonych krok po kroku przerywników filmowych dostosowanych do większych rozdzielczości. Zadbano również o poprawę ścieżki audio, implementując jakość dźwięku 7.1 oraz dodając wzbogacające immersję efekty dźwiękowe. Jeśli jednak gracze wolą klasyczny wygląd produkcji, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby za pomocą opcji dostępnej w grze mogli wrócić do trybu 2D. Gra oferuje też wsparcie dla modów.

Co ważne, deweloperzy z firmy Blizzard zapowiedzieli, że remaster Diablo 2 nie powtórzy kontrowersyjnego rozwiązania zastosowanego przy Warcraft 3 Reforged i odświeżona edycja gry będzie funkcjonowała obok tej oryginalnej i nie zastąpi jej.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-8  

Oczekiwania czytelników: 6,3 / 10 na podstawie 165 głosów czytelników.

Gry podobne do Diablo II: Resurrected

Wymagania wiekowe Diablo II: Resurrected

16+

Wymagania sprzętowe Diablo II: Resurrected

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core i3-3250 3.5 GHz / AMD FX-4350 4.2 GHz
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 660 / Radeon HD 7850 lub lepsza
 • 30 GB HDD
 • Windows 10
 • Rekomendowane:
 • Intel Core i5-9600K 3.7 GHz / AMD Ryzen 5 2600 3.4 GHz
 • 16 GB RAM
 • karta grafiki 6 GB GeForce GTX 1060 / 8 GB Radeon RX 5500 XT lub lepsza
 • 30 GB HDD
 • Windows 10
Diablo 2: Resurrected ostatnim remasterem Blizzarda? Studio chce skupić się na nowych grach
Diablo 2: Resurrected ostatnim remasterem Blizzarda? Studio chce skupić się na nowych grach

wiadomość5 marca 2021

Odświeżona wersja klasycznego już hack'n'slasha od firmy Blizzard, czyli Diablo 2: Resurrected, prawdopodobnie będzie ostatnim powrotem do przeszłości studia. Przynajmniej na jakiś czas – firma zamierza skoncentrować się teraz na nowych projektach.

Diablo 2: Resurrected będzie obsługiwać zapisy z oryginału
Diablo 2: Resurrected będzie obsługiwać zapisy z oryginału

wiadomość4 marca 2021

Twórcy Diablo 2: Resurrected potwierdzili w wywiadzie, iż nadchodzący remaster kultowej gry Blizzarda będzie obsługiwał zapisy z oryginalnej wersji.

Diablo 2 Resurrected - alfa-testy i obsługa funkcji DualSense
Diablo 2 Resurrected - alfa-testy i obsługa funkcji DualSense

wiadomość2 marca 2021

W niedawnych wywiadach prasowych deweloperzy ze studia Blizzard Entertainment przedstawili szereg nowych detali na temat remake’u hack’n’slasha Diablo 2 – Diablo 2: Resurrected. Wiemy, że produkcja ta będzie obsługiwała funkcje wibracyjne kontrolera DualSense do PS5. Poznaliśmy też kilka szczegółów dotyczących alfa-testów.

Jak zmieniło się Diablo 2? Porównanie graficzne oryginału z Resurrected
Jak zmieniło się Diablo 2? Porównanie graficzne oryginału z Resurrected

wiadomość22 lutego 2021

Youtuber Cycu1 przygotował porównanie graficzne oryginalnego Diablo 2 z jego odświeżoną wersją, czyli oficjalnie zapowiedzianym w miniony weekend Diablo 2: Resurrected. Przypominamy, że produkcja zadebiutuje na PC oraz konsolach jeszcze w tym roku.

Poznaliśmy wymagania sprzętowe Diablo 2: Resurrected [Aktualizacja]
Poznaliśmy wymagania sprzętowe Diablo 2: Resurrected [Aktualizacja]

wiadomość21 lutego 2021

W sklepie Battle.net pojawiły się wymagania sprzętowe gry Diablo 2: Resurrected, czyli remastera ponad dwudziestoletniej odsłony serii studia Blizzard.

PC
PS5
PS4
XSX
Switch
XONE