Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 września 2020, 17:30

autor: Paweł Musiolik

Twórca Raymana odchodzi z branży gier. BG&E 2 ma się dobrze

Michel Ancel, twórca serii Rayman i Beyond Good & Evil, ogłosił dzisiaj, że przechodzi na emeryturę. Nie musimy się martwić o jego projekty, są w dobrych rękach.

W SKRÓCIE:
  1. Michel Ancel ogłosił swoje odejście z branży gier.
  2. Weteran firmy Ubisoft przez ponad 30 lat dał nam serie Rayman i Beyond Good & Evil.
  3. Nowym zajęciem Ancela na emeryturze będzie prowadzenie sanktuarium dla dzikiej zwierzyny.

Michel Ancel ogłosił swoje odejście na emeryturę. 48-letni weteran branży gier od samego początku związany był z firmą Ubisoft, do której dołączył w wieku 17 lat. Odpowiedzialny za powstanie serii Rayman (Ancel wyreżyserował Rayman i Rayman 2: The Great Escape, Rayman Origins oraz Rayman Legends), na swoim koncie ma także m.in. Peter Jackson's King Kong.

Oto, co do powiedzenia miał Michel Ancel na swoim instagramowym profilu:

Dzisiejszy dzień jest dla mnie wyjątkowy. Po ponad 30 latach postanowiłem zakończyć swoją przygodę z branżą gier i w pełni skupić się na mojej drugiej pasji - dzikiej przyrodzie. Mój nowy projekt stworzy otwarte sanktuarium dla zwierząt, którego celem będzie edukacja prowadzona przez miłośników dzikiej przyrody.

Wielu z was zastanawia się, co wydarzy się z Wild i Beyond Good & Evil 2. Nie musicie się martwić, od wielu miesięcy oba projekty są w rękach odpowiedzialnych zespołów i postępy nad nimi przebiegają bez problemów. Już wkrótce zobaczycie na własne oczy efekty prac.

Ostatnio pracował nad dwoma projektami - Wild i Beyond Good & Evil 2. O pierwszym tytule, który powstaje przy współudziale firmy Sony, nie wiemy nic ponad to, co pokazano nam kilka lat temu. Nieco lepiej ma się Beyond Good & Evil 2. Projekt powierzono Guillaume’owi Brunierowi, który zdradził, że prace nad grą przebiegają bez problemów. Efekty zobaczymy w przyszłym roku.

  1. Ubisoft - strona oficjalna