Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 września 2020, 18:25

autor: Roksana "washi" Sładkowska

Demon’s Souls w 4K i porównaniu z wersją na PS3

Na YouTubie pojawił się film użytkownika Joshuy Gameza, który pokazuje efekty pracy studia Bluepoint Games nad remakiem Demon’s Souls. Porównuje on fragment rozgrywki z oryginalnej wersji z 2009 roku oraz z odświeżonej produkcji.

Na pokazie poświęconym konsoli PlayStation 5 zaprezentowano nowe fragmenty rozgrywki z remake’u Demon’s Souls. W sieci pojawił się film opublikowany przez Joshuę Gameza, dostępny w rozdzielczości 4K, w którym autor odtwarza materiał pokazowy w oryginalnej wersji gry na PS3 i porównuje pierwowzór oraz odświeżoną produkcję. Z filmu wynika, że wygląd i układ poziomów zbytnio się nie zmieniły, jednak remake oferuje przede wszystkim nową oprawę graficzną, która zapewni zupełnie inne wrażenia.

Demon’s Souls to remake klasycznego RPG-a akcji z 2009 roku, stworzonego przez FromSoftware. Za nową wersję odpowiedzialne jest studio Bluepoint Games, które pracowało między innymi przy remake’u Shadow of the Colossus. Produkcja będzie jednym z tytułów startowych na PS5, a na rynku zadebiutuje 12 listopada 2020, jednak w Polsce pojawi się tydzień później, 19 listopada.

Demon’s Souls w 4K i porównaniu z wersją na PS3 - ilustracja #1
Całą oprawę graficzną remake’u Demon’s Souls opracowano od nowa.