Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 września 2020, 08:56

autor: Adrian Werner

Znamy rozmiary gier na PS5; będzie ciasno na SSD

Dowiedzieliśmy się, ile miejsca na dysku PlayStation 5 zajmą gry Demon’s Souls oraz Spider-Man: Miles Morales, czyli dwa tytuły startowe konsoli.

Znamy rozmiary gier na PS5; będzie ciasno na SSD - ilustracja #1
Remake Demon’s Souls będzie jednym z tytułów startowych dla PS5.

Poznaliśmy rozmiary dwóch tytułów, które zmierzają na PS5. Demon's Souls zajmie 66 GB miejsca na dysku konsoli. Natomiast na grę Spider-Man: Miles Morales będziemy musieli wygospodarować 105 GB. W przypadku drugiej z tych produkcji warto zaznaczyć, że wymagania dotyczą wersji zawierającej także zremasterowane wydanie Marvel's Spider-Man. Jeśli będziemy chcieli zainstalować tylko przygody Milesa Moralesa, to zajmą one 50 GB.

Rosnące rozmiary gier stały się jednym z gorących tematów ostatnich miesięcy. Najwięcej emocji wzbudza Call of Duty: Modern Warfare, które - wraz z darmowym Warzone - już dawno przekroczyło 200 GB. Cieszy więc, że przynajmniej na początku PlayStation 5 nie wymusi kolejnego skoku wymagań pod tym względem.

Konsola PS5 ma zostać wyposażona w dysk o pojemności 825 GB. Nie jest to specjalnie imponująca liczba, więc rosnące rozmiary gier mogą w przyszłości sprawić graczom dużo problemów.

Rozmiary gier na PS5

Gra:

Miejsce, które zajmie na dysku konsoli:

Demon's Souls

66 GB

Spider-Man: Miles Morales (tylko część z Milesem)

50 GB

Spider-Man: Miles Morales (instalacja zawierająca także remaster Marvel's Spider-Man)

105 GB

Przypomnijmy, że Demon’s Souls zmierza oficjalnie tylko na PlayStation 5, a premiera ma nastąpić 12 listopada tego roku, co oznacza, że będzie to jeden z tytułów startowych konsoli. Podczas niedawnej prezentacji pokazano zwiastun, który zawierał wzmiankę o wersji pecetowej. Firma Sony szybko go usunęła i ogłosiła, że był to błąd, a produkcja trafi tylko na PS5. Korporacja nie kryje jednak chęci skonwertowania niektórych swoich tytułów na PC, więc możliwe, że w przyszłości jednym z nich stanie się remake Demon’s Souls.

12 listopada zadebiutuje również Spider-Man: Miles Morales. W przypadku tego tytułu firma Sony sprawiła nam niedawno dużą niespodziankę, ogłaszając, że produkcja trafi nie tylko na PlayStation 5, ale również na PS4.

  1. Oficjalna strona internetowa konsoli PlayStation 5
  2. Oficjalna strona internetowa firmy Sony