Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 września 2020, 09:28

autor: Adrian Werner

Demon’s Souls na PS5 vs PS3 – porównanie graficzne

W sieci pojawił się bardzo ciekawy materiał wideo, porównujący zmierzający na PS5 remake Demon’s Souls z pierwowzorem wydanym na PS3, emulowanym w 4K na PC.

Demon's Souls zapowiada się na jeden z najciekawszych tytułów startowych konsoli PlayStation 5. Jest to remake klasycznego RPG-a akcji z 2009 roku. Kanał Phobia zadał sobie trud opracowania materiału wideo, który pokazuje, jak duży postęp poczyniono w kwestii oprawy graficznej.

Jeśli chodzi o remake, wykorzystano sceny z niedawnego zwiastuna z rozgrywką. W przypadku pierwowzoru, zamiast użyć materiałów z PS3, zarejestrowano gameplay z tej gry na PC, uruchomionej za pomocą emulatora, działającego w rozdzielczości 4K i 60 klatkach na sekundę. Następnie oba typy materiałów zestawiono tak, aby pokazywały te same sceny.

Zastosowana metoda nie oferuje idealnego porównania z pierwowzorem, ale lepiej pozwala dostrzec, jak duże zmiany poczyniono w grafice gry. Nie dotyczy to tylko poziomu detali. W wielu miejscach widać również różnice w projektach lokacji i klimacie.

Jeśli interesuje Was porównanie z wersją na PS3 pozbawioną dobrodziejstw emulacji to przedwczoraj pisaliśmy materiale to oferującym.

Demon’s Souls na PS5 vs PS3 – porównanie graficzne - ilustracja #1
Nowe wcielenie Demon’s Souls prezentuje się imponująco.

Materiał daje dobre pojęcie o ogromie pracy, jaki włożono w ten remake. To nie jest jednak dużym zaskoczeniem. Nad projektem pracuje bowiem studio Bluepoint Games. Zespół ten w równie imponujący sposób kilka lat temu odświeżył Shadow of the Colossus.

Przypomnijmy, że Demon’s Souls zmierza oficjalnie tylko na PlayStation 5, a premiera ma nastąpić 12 listopada tego roku, wraz z debiutem konsoli. Produkcja zajmie 66 GB na dysku.

Powyższy materiał powstał w oparciu o gameplay pokazany podczas prezentacji PlayStation 5 Showcase. Filmik ten wywołał ogromne emocje, gdyż pojawiła się w nim wzmianka o wersji na PC. Sony szybko podmieniło go na wersję bez informacji o wydaniu pecetowym i zapewniło, że produkcja zmierza tylko na PS5. Możliwe, że całe zamieszanie było wynikiem błędu. Warto jednak pamiętać, że firma chce przenosić na komputery niektóre ze swoich tytułów. Możliwe więc, że za kilka lat na PC trafi również remake Demon’s Souls.

  1. Oficjalna strona studia Bluepoint Games