Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 września 2020, 22:55

Pierwszy gameplay z Demon's Souls [aktualizacja]

Dzięki pokazowi PlayStation 5 Showcase mogliśmy zobaczyć pierwsze nagranie z rozgrywki z Demon's Souls. Materiał prezentuje nam bossów, lokacje i inne atrakcje odświeżonej wersji protoplasty serii Dark Souls.

Aktualizacja #3

Niestety, przedstawiciel firmy Sony potwierdził w rozmowie z serwisem Kotaku, że informacja o premierze na komputerach osobistych i „innych konsolach” była wynikiem „ludzkiego błędu”. Demon’s Souls ukaże się wyłącznie na konsoli PlayStation 5. Poprawiony zwiastun zostanie zamieszczony później.

Aktualizacja #2

Zwiastun Demon’s Souls został usunięty z kanału PlayStation w serwisie YouTube. W chwili pisania tej aktualizacji Sony nie podało przyczyny, ale możemy zgadywać, że firma musi poprawić dane zawarte w filmiku. Niewykluczone, że chodzi o informacje związane z debiutem na innych platformach.

Aktualizacja

Zwiastun zdradza też bardzo intrygującą informację. Otóż Demon’s Souls ukaże się nie tylko na PlayStation 5, lecz również na komputerach osobistych. Co więcej, w filmiku pojawia się wzmianka o „czasowej niedostępności” na innych konsolach. Tym samym niejako potwierdzono, że w późniejszym terminie tytuł trafi też na platformy konkurencji, czyli Xboksa Series X (bo wątpliwe, by chodziło o wersję na urządzenia ósmej generacji). Kto wie, może gra pojawi się nawet na rzekomym Nintendo Switch Pro, o którym wspominano w licznych przeciekach?

Oryginalna wiadomość

Pierwszy gameplay z Demons Souls [aktualizacja] - ilustracja #1
Pokaz Demon’s Souls to kolejna atrakcja PlayStation 5 Showcase.

Kolejna prezentacja Sony poświęcona PlayStation 5 trwa w najlepsze, przynosząc ze sobą garść informacji na temat nowej konsoli oraz gier na nią. Nie zabrakło zapowiedzianego w czerwcu Demon’s Souls, które doczekało się pierwszego pokazu rozgrywki. Materiał możecie obejrzeć poniżej.

Filmik z gry FromSoftware (czy raczej remake’u tejże autorstwa studia Bluepoint) nie mógł się obejść bez śmierci głównego bohatera (i to nie jednej), ale prócz tego zobaczyliśmy nowe projekty wielu bossów, postaci i lokacji oraz usłyszeliśmy odświeżoną ścieżkę dźwiękową. Dzięki temu możecie ocenić, czy nowe Demon’s Souls zachowało magię oryginału, zwłaszcza że niedawno otrzymaliśmy też garść screenów. Rzecz jasna, na ostateczny osąd przyjdzie poczekać do premiery. Tytuł ukaże się na konsoli PlayStation 5 i PC jednocześnie z debiutem konsoli Sony (czyli jeszcze w tym roku, via Geoff Keighley). Zwiastun wspomina też o „czasowej niedostępności” Demon’s Souls na innych konsolach. Wygląda więc na to, że tytuł zmierza też na Xboksy.