Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 lipca 2020, 13:45

CoD: Modern Warfare i Warzone na PC przekracza już 200 GB

Gracze donoszą, że po ostatniej aktualizacji Warzone rozmiar Call of Duty: Modern Warfare na PC przekroczył 200 GB. Tym samym tytuł znacznie przekroczył swoje pierwotne wymagania sprzętowe.

W SKRÓCIE
  1. Po najnowszej aktualizacji rozmiar Call of Duty: Modern Warfare wraz z Warzone na PC przekroczył 200 GB.
  2. Być może powodem stale rosnącej wagi gry są celowo nieskompresowane pliki, dzięki którym gra może lepiej działać na słabszych komputerach.
  3. Według najnowszych plotek, do Warzone mają wkrótce trafić kolejne nowości – między innymi pociąg z łupem oraz stadion piłkarski.

197 GB. Tyle według pierwotnych wymagań sprzętowych miało zajmować na dysku Call of Duty: Modern Warfare wraz z darmowym Warzone. Liczba to zawrotna, lecz jak się okazuje, niewystarczająca. Jak donoszą gracze na Reddicie, po ostatniej aktualizacji oznaczonej numerem 11.23.0, która między innymi czasowo zwiększyła liczbę graczy biorących udział w meczach battle royale, rozmiar produkcji Infinity Ward na PC przekroczył 200 GB i to dość wyraźnie. W przypadku redaktora serwisu PCGamesN folder z grą rozrósł się aż do 235 GB.

CoD: Modern Warfare i Warzone na PC przekracza już 200 GB - ilustracja #1
Rozmiar Call of Duty: Modern Warfare na PC stale rośnie.

Nieco lepiej sytuacja wygląda na konsolach. Na PlayStation 4 na przykład tytuł zajmuje około 172 GB (via GamesRadar+).

Niektórzy mogliby sobie zadać w tym momencie pytanie, co tak naprawdę powoduje, że Call of Duty: Modern Warfare razem z Warzone zajmują tak monstrualnie dużo miejsca na dysku twardym? Gracze spekulują, że wszystkiemu winien może być fakt, że twórcy celowo nie kompresują pewnych danych, by gra nie miała większych problemów z działaniem na słabszych komputerach. Do tego dochodzi jeszcze regularnie dodawana nowa zawartość, Karnety Bojowe itp.

CoD: Modern Warfare i Warzone na PC przekracza już 200 GB - ilustracja #2
Według najnowszych doniesień, w Warzone mają wkrótce pojawić się interesujące nowości.

O problemach z regularnie rosnącym rozmiarem Call of Duty: Modern Warfare pisaliśmy już w maju. Wówczas to stwierdziliśmy, że przebicie bariery 200 GB wydaje się bardzo prawdopodobne i jak widać nie pomyliliśmy się. Z pewnością jest to nie w smak wielu graczom, zwłaszcza tym, którzy nie posiadają zbyt wielkich dysków twardych, czy to HDD, czy SSD. A należy pamiętać, że to jeszcze nie koniec wsparcia dla tytułu. Według najnowszych doniesień, niedługo mapa Verdańsk z Warzone doczeka się zmian. Pojawią się na niej między innymi stadion piłkarski oraz pociąg wypełniony cennym sprzętem do zdobycia. Nowości mają odwoływać się do czasów zimnej wojny, co ma stanowić mini-zapowiedź kolejnej odsłona cyklu Call od Duty, która według plotek ma rozgrywać się w tych czasach (via VGC).

Na koniec możemy się jeszcze zastanowić, czy istnieje szansa, by nieco zmniejszyć rozmiar Call of Duty: Modern Warfare wraz z Warzone na PC? Nadzieję na to może dawać fakt, że na konsolach studio Infinty Ward udało się go względnie ustabilizować – co prawda na wysokim, ale wciąż mniejszym niż 200 GB poziomie.

  1. Oficjalna strona gry Call of Duty: Modern Warfare
  2. Recenzja gry Call of Duty: Modern Warfare – prawie najlepszy CoD w historii

Miłosz Szubert

Miłosz Szubert

Filmoznawca z wykształcenia. Interesuje się wszystkim, co interesujące. Fan tenisa, koszykówki, komiksów, dobrych książek, historii i gier strategicznych Paradoxu. Od niedawna domorosły Mistrz Gry (podobno wychodzi mu to całkiem nieźle). Przez parę lat montował filmy na kanale Notatnik Kinomana na YouTube. W GryOnline.pl pracuje od stycznia 2017 roku. Obecnie opiekuje się działami trainerów i kodów, uzupełnia encyklopedię o trailery, a także rozwija bazę zapisów gier. Od czasu do czasu poinformuje Was także o nowych darmowych grach w Epic Games Store oraz interesujących ofertach na konsole.

więcej