Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 maja 2020, 11:45

autor: AlexB

CoD: Modern Warfare - graczy irytuje rosnący rozmiar gry na dysku

Rozmiar Call of Duty: Modern Warfare stale rośnie. Na PC ilość miejsca, które zajmuje produkcja studia Infinity Ward, przekroczyła 180 GB, a na konsolach to już ponad 185 GB. Nie do końca podoba się to części graczy.

W SKRÓCIE
  1. Call of Duty: Modern Warfare waży obecnie na PC przeszło 180 GB, a na konsolach ponad 185 GB.
  2. Kolejne pokaźne aktualizacje tylko zwiększają rozmiar gry, co zaczyna niepokoić wielu graczy, zwłaszcza tych posiadających dyski o pojemności 500 GB.

Na początku października ubiegłego roku dowiedzieliśmy się, że Call of Duty: Modern Warfare będzie wymagało 175 GB wolnego miejsca na dysku. Wywołało to wówczas niemałą sensację. Studio Infinity Ward tłumaczyło, że tak monstrualny rozmiar jest rezerwowany na potrzeby przyszłych aktualizacji oraz nowej zawartości. Problem jednak w tym, że najnowsza duża odsłona kultowej serii strzelanek FPP już tę wagę przekroczyła. Obecnie na PC zajmuje ona ponad 180 GB, a na konsolach przeszło 185 GB (via GameSpot).

CoD: Modern Warfare - graczy irytuje rosnący rozmiar gry na dysku - ilustracja #1
Gra zaktualizowana do najnowszej wersji jest wymagana do zabawy przez sieć.

Modern Warfare osiągnęło rekordowy dla siebie rozmiar w ubiegłym tygodniu wraz z nowymi patchami. Na PC zostały one skompilowane w jeden pakiet, ważący 32 GB, a na konsolach podzielono je na dwie części, z których jedna wymagała ściągnięcia 12 GB danych, a druga, którą osoby bawiące się jedynie w darmowym Warzone mogły pominąć, 18 GB. To sporo, lecz na szczęście nie tak dużo, jak miało to miejsce w przypadku lutowej aktualizacji inicjującej drugi sezon w Modern Warfare. Wtedy na PC trzeba było pobrać blisko 100 GB, za co Paul Haile, dyrektor produkcji w studiu Infinity Ward, przeprosił na Twitterze (znów via GameSpot).

CoD: Modern Warfare - graczy irytuje rosnący rozmiar gry na dysku - ilustracja #2
Do jakiego rozmiaru ostatecznie rozrośnie się Modern Warfare?

Jakiekolwiek przeprosiny nie zmieniają jednak faktu, że rosnący rozmiar Call of Duty: Modern Warfare zaczyna coraz bardziej niepokoić wielu graczy. Narzekają chociażby posiadacze konsol z dyskami 500 GB. W ich przypadku produkcja studia Infinity Ward zajmuje już blisko 40% wolnej przestrzeni. Na domiar złego, kolejne aktualizacje tytułu często wymagają dużo więcej miejsca, niż faktycznie ważą, dlatego też aby je ściągnąć, niektóre osoby muszą najpierw usunąć część swoich gier bądź aplikacji, a później ponownie je zainstalować, jeśli wciąż chcą z nich korzystać.

W tym momencie pojawia się pytanie, gdzie znajduje się granica? Modern Warfare wciąż jest rozwijane, zatem ile będzie zajmowała ta gra w momencie zakończenia wsparcia? Tego nie wiadomo. Jak na razie możemy jednak zaryzykować stwierdzenie, że przekroczenie bariery 200 GB wydaje bardzo prawdopodobne.

  1. Oficjalna strona gry Call of Duty: Modern Warfare
  2. Recenzja gry Call of Duty: Modern Warfare – prawie najlepszy CoD w historii