Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 5 maja 2020, 11:24

autor: Aquma

Wiedźmin (Netflix) – wysyp informacji o 2. sezonie

W sieci pojawił się wysyp nowych informacji na temat drugiego sezonu Wiedźmina od Netfliksa. Dotyczą one m.in. postaci, które zobaczymy na ekranie, oraz adaptowanych wątków twórczości Andrzeja Sapkowskiego.

Wiedźmin (Netflix) – wysyp informacji o 2. sezonie - ilustracja #1
Wiemy coraz więcej o drugim sezonie Wiedźmina.

W SKRÓCIE:

  1. w drugim sezonie Wiedźmina zobaczymy kolejnych władców, czarodziejów i wiedźminów;
  2. nie zabraknie znanych i lubianych postaci, takich jak Dijkstra czy Nivellen, ale pojawią się także bohaterowie zupełnie nowi;
  3. będą też kolejne potwory – np. leszy;
  4. produkcja przedstawi motywacje Nilfgaardczyków i wątki znane z opowiadania Ziarno prawdy.

W sieci (via What’s on Netflix) pojawił się wysyp nowych informacji na temat drugiego sezonu serialu Wiedźmin od Netfliksa. Dotyczą one przede wszystkim wątków znanych z powieści i opowiadań Andrzeja Sapkowskiego, które zostaną zadaptowane w omawianej serii, a także postaci, mających pojawić się na ekranie.

Koronowane głowy, czarodzieje i wiedźmini

W drugim sezonie Wiedźmina zobaczymy ponownie króla Foltesta (Shaun Dooley), ale tym razem nie będzie on jedynym władcą, który pojawi się na ekranie. Dołączą do niego inni, pośród których z pewnością znajdzie się Meve – królowa Lyrii i Rivii. Ważną rolę odegra elfia czarodziejka i królowa – Francesca Findabair (wcieli się w nią Mecia Simson) – która będzie obecna w siedmiu z ośmiu epizodów (w niektórych będzie jej towarzyszył brat Gage, grany przez Kaine’a Zajaza).

Wiedźmin (Netflix) – wysyp informacji o 2. sezonie - ilustracja #2
Mecia Simson.

W omawianej produkcji pojawi się także szereg innych postaci powiązanych ze sferami władzy, magią lub szpiegostwem, takich jak Dijkstra (wystąpi w trzech epizodach), czarodziejka Lydia van Bredevoort (Aisha Fabienne Ross, dwa odcinki) czy służący Vilgefortzowi mag Rience. Powrócą również Triss Merigold, Stregobor, Fringilla Vigo (wraz ze swoim wujem Artoriusem), Tissaia de Vries oraz Sabrina Glevissig. Co ważne, na ekranie zobaczymy też kolejnych wiedźminów (wystąpią w trzech lub czterech odcinkach).

Wiedźmin (Netflix) – wysyp informacji o 2. sezonie - ilustracja #3
Kaine Zajaz.

Potwory, wątki i opowieści

Choć w drugim sezonie Wiedźmina możemy spodziewać się intryg i machinacji, to prawdopodobnie nie zabraknie też innych wątków i klasycznych polowań na potwory. W tym względzie możemy spodziewać się m.in. leszego, a także tajemniczej postaci zwanej Vanessa-Marie – starej, białowłosej kobiety opisywanej jako „demon, który podróżuje po świecie i wykorzystuje ludzkie pragnienia”. Czyżby scenarzyści szykowali nam żeńską wersję znanego z gry Wiedźmin 3: Dziki Gon i dodatku Serca z Kamienia Gauntera o’Dima? Bohaterka ta pojawi się w trzech lub czterech epizodach.

Możemy spodziewać się pokazania Nilfgaardu z innej perspektywy i wyjaśnienia motywów stojących za działaniami najeźdźców. Producentka serialu – Lauren S. Hissrich – potwierdziła też wcześniejsze doniesienia sugerujące, że kontrowersyjne zbroje nilfgaardzkich żołnierzy zostaną zastąpione innymi pancerzami.

Wszystko wskazuje na to, że producenci zaadaptują opowiadanie Ziarno prawdyto właśnie w poświęconym mu odcinku (lub odcinkach) zobaczymy znanego z Gry o tron Kristofera Hivju, który wcieli się w Nivellena. Nie wiadomo natomiast, czy w omawianej produkcji pojawi się Filippa Eilhart (na razie nie wybrano nikogo do tej roli). Nie ma też pewności, czy na ekranie zobaczymy świątynię Melitele, choć fani spekulują, że jedna z planowanych postaci – Violet – może być żyjącą w tym miejscu nowicjuszką. Będzie to młoda, kapryśna dziewczyna, która skrywa sadystyczne usposobienie. Zobaczymy ją w dwóch lub trzech odcinkach (wcieli się w nią Carmel Laniado).

Wiedźmin (Netflix) – wysyp informacji o 2. sezonie - ilustracja #4
Carmel Laniado.

Drugi sezon Wiedźmina od Netfliksa, podobnie jak pierwszy, będzie liczył osiem odcinków. Produkcja ma zadebiutować w 2021 roku, ale warto odnotować, że w marcu prace nad serialem zostały wstrzymane z powodu pandemii koronawirusa. Nie da się wykluczyć, że przedłużająca się przerwa opóźni datę premiery.

  1. Wiedźmin – strona na platformie Netflix
  2. Recenzja 1. sezonu serialu Wiedźmin – czy Netflix dał radę?