Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 16 marca 2020, 09:24

Wiedźmin (Netflix) - produkcja serialu zawieszona

Zawieszono prace nad drugim sezonem serialu Wiedźmin serwisu Netflix. Powodem jest zagrożenie spowodowane przez koronawirusa.

Nawet Wiedźmin musi schować się przed koronawirusem. - Wiedźmin (Netflix) - produkcja serialu zawieszona - wiadomość - 2020-03-16
Nawet Wiedźmin musi schować się przed koronawirusem.
W SKRÓCIE:
  1. produkcja drugiego sezonu serialu Wiedźmin została zawieszona;
  2. na razie w planach jest dwutygodniowa przerwa, ale może zostać wydłużona;
  3. obecnie nie wiadomo, jak wpłynie to na planowaną na 2021 rok premierę drugiego sezonu.

Serial Wiedźmin stał się kolejną pozycją, której produkcja została zatrzymana z powodu koronawirusa. Serwis Redanian Intelligence donosi, że pracujący nad tytułem ludzie otrzymali emaile informujące ich, że zdjęcia zawieszono na dwa tygodnie. Możliwe, że okres ten zostanie wydłużony, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Te wieści są o tyle zaskakujące, że jeszcze w piątek produkcja trwała w najlepsze i w planach było kontynuowanie zdjęć przynajmniej przez kolejne siedem dni. Showrunnerka, czyli Lauren S. Hissrich, wrzuciła nawet na Instagrama żartobliwy wpis o radzeniu sobie z epidemią opatrzony zdjęciem Żubrówki.

Decyzja o zawieszeniu prac podjęta została więc nagle. Najpewniej wpłynęła na nią zmieniająca się strategia walki z Covid-19 w Wielkiej Brytanii, gdzie kręcony jest drugi sezon Wiedźmina. Początkowo rząd brytyjski zamierzał zastosować jedynie ograniczone środki, bez zakazywania np. dużych zgromadzeń. Takie podejście zostało jednak mocno skrytykowane i wprowadzenie większych obostrzeń wydaje się nieuniknione. Już zawieszono np. mecze futbolu.

Przypomnijmy, że zdjęcia do drugiego sezonu Wiedźmina ruszyły w lutym tego roku. Według pierwotnych planów miały dobiec końca w sierpniu. Obecnie nie wiadomo, kiedy zostanie wznowiona produkcja, ale raczej na dwutygodniowym opóźnieniu się nie skończy. Jeśli przerwa będzie długa, to może utrudnić przyszłoroczną premierę nowych odcinków.

  1. Oficjalna strona internetowa serialu Wiedźmin
  2. Wiedźmin (Netflix) - godzina premiery i liczba odcinków