Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 17 grudnia 2019, 12:50

autor: Aquma

Wiedźmin (Netflix) - godzina premiery i liczba odcinków

Już za kilka dni - w piątek 20 grudnia - na platformie Netflix zadebiutuje wyczekiwany serial Wiedźmin, oparty na prozie Andrzeja Sapkowskiego. Przypominamy najważniejsze informacje na temat tej produkcji.

Serial Wiedźmin już za rogiem. Przypominamy najważniejsze informacje. - Wiedźmin (Netflix) - godzina premiery i liczba odcinków - wiadomość - 2019-12-17
Serial Wiedźmin już za rogiem. Przypominamy najważniejsze informacje.

Wiedźmin (ang. The Witcher) zadebiutuje już 20 grudnia, czyli w najbliższy piątek. Serial będzie można oglądać wyłącznie na platformie streamingowej Netflix. Odcinki pojawią się w serwisie o godzinie 9:00 rano czasu polskiego.

Wiedźmin - liczba i dostępność odcinków

Typowo dla Netfliksa, otrzymamy od razu dostęp do wszystkich ośmiu epizodów, z których będzie składał się pierwszy sezon produkcji. Poniżej znajdziecie listę z tytułami.

Ep.

Tytuł

1.

The End's Beginning

2.

Four Marks

3.

Betrayer Moon

4.

Of Banquets, Bastards and Burials

5.

Bottled Appetites

6.

Rare Species

7.

Before A Fall

8.

Much More

Wiedźmin - obsada

Warto odnotować, że omawiany tytuł bazuje na prozie Andrzeja Sapkowskiego (najprawdopodobniej głównie na opowiadaniach zawartych w zbiorach Ostatnie życzenie i Miecz przeznaczenia, choć w fabule mogą znaleźć się też wątki z cyklu powieściowego). Twórcy serialu nie zamierzają wykorzystywać historii stworzonych na potrzeby gier z cyklu Wiedźmin od studia CD Projekt RED.

Przypomnijmy też obsadę. Na ekranie zobaczymy m.in. Henry’ego Cavilla (Geralt z Rivii), Freyę Allan (Ciri), Anyę Chalotrę (Yennefer), Joeya Bateya (Jaskier), Annę Shafer (Triss), MyAnnę Buring (Tissaia), Eamona Ferrena (Cahir), Adama Levy’ego (Myszowór), Emmę Appleton (Renfri) czy Johdi May (Calanthe). W produkcji zagrał też Polak - Maciej Musiał, który wcieli się w sir Lazlo. Za scenariusze odcinków odpowiadają Declan De Barra, Jenny Klein oraz Michael Ostrowski, a za reżyserię Alik Sacharow, Charlotte Brandstrom i Alex Garcia Lopez.

Showrunnerką produkcji jest Lauren S. Hissrich (w przeszłości pracowała jako producentka lub scenarzystka m.in. przy serialach Daredevil, The Defenders, The Umbrella Academy), a producentami wykonawczymi m.in. Tomasz Bagiński, Jarosław Sawko, Sean Daniel (odpowiadał za cykl filmowy Mumia) i Jason Brown (stworzył m.in. świetny serial science fiction The Expanse, którego czwarty sezon zadebiutował niedawno na platformie Amazon Prime Video).

Wiedźmin - polski dubbing

Warto też przypomnieć, że w Polsce Wiedźmina będziemy mogli obejrzeć z rodzimym dubbingiem. Głosu Geraltowi z Rivii udzielił nie kto inny, jak Michał Żebrowski - aktor, który wcielił się w tę postać w polskiej produkcji bazującej na książkach Andrzeja Sapkowskiego. Usłyszymy także Justynę Kowalską (Yennefer), Marcina Franca (Jaskier) czy Natalię Smagacką (Ciri).

Wczoraj w Londynie odbyła się światowa premiera Wiedźmina. Pod tym adresem możecie zobaczyć sporo zdjęć z tego wydarzenia.

  1. Wiedźmin - platforma Netflix