Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 grudnia 2019, 12:55

autor: Laty

Star Wars opanowało Fortnite. Gracze walczą na miecze świetlne

Za dwa dni premiera nowej odsłony Star Wars. Z tej okazji w Fortnite wystartowało kolejne wydarzenie związane z tym uniwersum. Gracze mogą m.in. zawalczyć na miecze świetlne.

Jeśli ktoś nie ma ochoty strzelać, to walka mieczem świetlnym będzie idealną alternatywą. - Star Wars opanowało Fortnite. Gracze walczą na miecze świetlne - wiadomość - 2019-12-18
Jeśli ktoś nie ma ochoty strzelać, to walka mieczem świetlnym będzie idealną alternatywą.

W ubiegłym miesiącu na arenie Battle Royale w Fortnite gracze mogli zdobyć skórkę oryginalnego Stormtroopera. Natomiast kilka dni temu odbyło się wydarzenie, w trakcie którego reżyser J.J. Abrams w towarzystwie szturmowca granego przez Bena Schwartza zaprezentowali fragment filmu Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie (premiera będzie miała miejsce już za dwa dni). Epic Games pociągnęło ten event dalej. Gracze po seansie mogli wybrać ulubiony kolor miecza świetlnego: niebieski Rey, zielony Luke’a, fioletowy Mace’a lub czerwony Kylo Rena.

Wszystkie te bronie zachowują się tak samo, jedynie ich dźwięk może się delikatnie różnić. Jeśli jednak nie braliście udziału w wydarzeniu, to każdy gracz może zdobyć miecz świetlny z ciemnoniebieskiej skrzynki. Będzie ona pojawiać się na mapie losowo na miejscu starej skrzynki podczas normalnej rozgrywki. Sam oręż robi spore wrażenie – pozwala odbijać pociski wystrzelone w naszym kierunku, a gdy już zbliżymy się do przeciwnika, jesteśmy w stanie go pokonać, wykonując zaledwie kilka zamachów.

Tak prezentuje się oficjalny trailer zamieszczony przez deweloperów na Twitterze:

Wszyscy uczestnicy wydarzenia otrzymają lotnię w kształcie myśliwca TIE, a dodatkowo przez tydzień będą mogli wykonywać specjalne wyzwania (niektóre z nich będą wymagały posiadania miecza świetlnego). Ciekawym rozwiązaniem byłoby wprowadzenie skórki miecza świetlnego, która mogłaby zastąpić kilof. Kto wie, może twórcy Fortnite w przyszłości wykorzystają ten pomysł.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum Nintendo Switch - Wszystko o konsoli i jej grach